Zwickhau Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

 

Kuruluş yılı: 1290

Türü: Devlet

Yeri: Zwickau, Saksonya, Almanya

Internet sitesi  http://www.fh-zwickau.de

 

 

Batı Sakson Zwickau Uygulamalı Bilimler Üniversitesi olarak bilinen Westsächsische Hochschule Zwickau (FH) kökleri 1290 yılına dayanan Almanya’nın Federal Saksonya eyaletinin batısında Mesleki üniversitedir.

Ticaret ve endüstrinin merkezi olan Batı Saksonya özellikle Otomobil sektöründe önemli bir konuma sahiptir. Zwickau Universitesi de üstün nitelikli sanayi uzmanlarının eğitildiği üniversite olarak ün yapmıştır.

Günümüzde de mühendislik ve ekonomi alanlarında geniş yelpazede akademik programlar, mesleki eğitim ve sürekli eğitim programları sunmaktadır.

Özellikle otomobil endüstrisi alanında en son teknolojiyi kullanarak modern, yenilikçi fikir ve trendleri yansıtmaktadır. Gelişmiş bilgi ve iletişim teknolojileri ile yeni düzenlenmiş ve iyi donanımlı konferans ve seminer salonları, kütüphaneler, laboratuvarlar, stüdyolar, akademik ve pratik modern bir üniversite eğitimi için iyi bir temel sağlar.

FH Zwickau özellikle Avrupa programları çerçevesinde dünya çapında bir iş birliğinin önemini vurgularken eğitim ve araştırma alanlarında çok sayıda yabancı üniversite ve kolej ile bağlantı kurmuştur. Bu nedenle de üniversite öğrencilerine ve mezunlarına uluslararası düzeyde mastır yapma, çalışma veya çift diploma gibi sayısız fırsatlar sunmaktadır.

Öğrenciler mühendislikten uygulamalı sanatlara kadar sekiz farklı departmanda eğitim alabilmektedirler.

Zwickhau Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bölümleri

 

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...