Yurtdışı Dil Eğitimi Başvuru Süreci

Ülke ve Okul Tespiti

Yurtdışında ki birçok dil okulunun resmi temsilciliğini yapan Armada Grandee, hedefleriniz, istek ve beklentileriniz, kişisel bilgileriniz, eğitim durumunuz, yabancı dil seviyeniz, bütçeniz, hangi ülkede ne kadar eğitim almak istediğiniz, size uygun konaklama seçeneğiniz, gitmek istediğiniz ülke için vizede bir sorun ile karşılaşıp karşılaşmayacağınız doğrultusunda size uygun bir program, okul, ülke ve şehir seçiminde yardımcı olmaktadır.

Okul Kayıt İşlemleri

Gitmek istediğiniz ülke ve okula karar verdikten sonra, kayıt için gerekli belgeler Armada Grandee Eğitim Danışmanları tarafından sizinle paylaşılır. Okulun kayıt formu doldurulur, okulun ve Armada Grandee’nin program sözleşmesi imzalanır ve okula kaydınız gönderilir. Okuldan kabul belgeniz ortalama 3 iş günü içerisinde gelir. Amerika için bu süreç maksimum 7 iş günü olarak düşünülmelidir.

Vize Başvuru İşlemleri

Kayıt işlemleriniz başlar başlamaz vize için hazırlanması gereken belgeler size danışmanlarımız tarafından verilir. Vize Danışmanlarımız gerekli olan evrakların hazırlanmasında sizi yönlendirmekte, vize başvuru formlarınızı sizinle beraber doldurmakta ve dosyanızı titizlikle hazırlamaktadır. Vize başvurunuz için randevu alındıktan sonra mülakat gereken ülkeler için önceden örnek mülakat yaparak sizi vize görüşmesine hazırlamaktadır.

Vize Onayı

Vize değerlendirme süreçleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Amerikan konsolosluğunda görüşme anında sonuçlanırken, diğer ülkelerde süreç 2-6 hafta arasında değişmektedir.

Yolculuk İşlemleri

Vize sonuçlanır sonuçlanmaz okula gerekli bilgilendirmeler yapılır. En kısa sürede belirlediğiniz kriterdeki konaklama detayları okuldan gelir, en uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için gerekli araştırmalar yapılır uçak bileti kestirilir, havaalanı karşılama organizasyonunuz yapılır.

Okul başlangıç tarihinize en geç iki hafta kala okul ödemelerinizi yapmanız gerekmektedir. Danışmanlarımız ilgili okulun banka hesap bilgilerini sizinle ödemeyi direk olarak okulun hesabına gerçekleştirmeniz için paylaşır.

Yurtdışında Dil Eğitim Dönemi

Gidişiniz ile ilgili tüm aşamalar tamamlandığında, danışmalarımız sizi ofisimize davet eder ve size gideceğiniz ülke, yaşam koşulları, havaalanı prosedürleri, okulun ilk günü, ders işleniş biçimi, konaklama kuralları hakkında bilgi verir.

Eğitim Danışmanınız ile İletişim Süreci

Armada Grandee danışmanları sizinle ya da ailenizle yurtdışındayken sürekli iletişim içinde olup her şeyin planladığınız gibi devam edip etmediğini kontrol eder, problem ve isteklerinizde yanınızda olur.

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
Work and Travel
01