Yeni Zelanda Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

YENİ ZELANDA ÖĞRENCİ VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER


 •  Yeni Zelanda’dan ayrılmayı planladığınız tarihten itibaren en az 3 ay geçerli pasaport Pasaportunuzun ilk 4 ve son sayfalarının fotokopileri
 • NZIS 1012 numaralı vize başvuru formu. Bu form Armada Grandee tarafından temin edilecek ve doldurulması sırasında eğitim danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz son 3 ay içinde çekilmiş 1 adet fotoğraf.
 • Uçuş Detaylarınız Vize Bölümü size vize vereceğini duyurduktan sonra biletin aslını görmek isteyebilir ancak önceden biletinizi almanızı tavsiye etmiyoruz.
 • Vize başvuru ücreti: Başvuru ücreti US$ 210’dır.Bu ücret başvuru sırasında, Amerikan doları olarak ve peşin ödenecektir. Kredi kartı, çek, banka transferi kabul edilmemektedir.
 • Okul kabul belgesi:Gideceğiniz eğitim kuruluşundan alınmış olan; program bedelini, nerede kalacağınızı, konaklamanızın bedelini, haftada kaç saat ders alacağınızı ve programınızın hangi tarihler arasında olacağını gösterir kabul belgesi. Bu belge Armada Grandee tarafından eklenecektir.
 • Başvuru sahibi çalışıyorsa ve masraflar kendisi tarafından karşılanacak ise:
 1.  Banka hesap cüzdanları
 2. Çalıştığı işyerinden işvereni tarafından şirketin antetli kağıdına bu şirketteki görevini, ne kadar süredir burada çalıştığını, kullanacağı onaylanmış izin günü sayısı ve tarihleri ve seyahat sonrası aynı işyerinde tekrar çalışacağınız belirtilen resmi bir yazı.
 3. Çalıştığı işyerine ait evraklar :Vergi Levhası, İmza sirküleri, Ticaret/Sanayi odası faaliyet belgesi ve Resmi Gazete ilanıVarsa kendisine ait tapu/tapular
 4. SSK’lı işe giriş bildirgesi
 5. Kurs bitiminde aynı işyerinde görevine devam edecekse işverenden antetli kağıda yazılmış resmi bir garanti yazısı
 6. Maaş Bordrosu.
 • Öğrencinin masrafları ailesi veya herhangi başka birisi tarafından karsılanıyorsa:

Eksiksiz doldurulmuş ve bankadan onaylanmış ‘Financial Undertaking for a Student Form’ (NZIS 1014).Bu Form Armada Grandee tarafından temin edilecektir. Ailesi veya masrafları karşılayan diğer şahısın veya kurumun 7. maddede belirtilen tüm evrakları da ayrıca temin etmesi gerekmektedir.

 • Yeni Zelanda’da 6 aydan daha uzun süreyle kalacak olanlardan bazı detaylı sağlık koşullarını yerine getirmeleri istenecektir. Bununla ilgili detaylı bilgiyi danışmanınızdan öğrenebilirsiniz.
 • Yeni Zelanda’da 2 seneden uzun süre eğitim görecek olanlardan:

Yeni Zelanda Göçmenlik Bürosu (NZIS) tarafından Panel Doktorları ve Radyologistler tarafından eksiksiz doldurulmuş Medical and Chest X-Ray Certificate (NZIS 1007’yi) Bununla ilgili detaylı bilgiyi danışmanınızdan öğrenebilirsiniz.
Sabıka Kaydı 17 yaşından daha büyükseniz vatandaşı olduğunuz ülkenizden alınan sabıka kaydı ibrazı gerekmektedir.
Not:ÖNEMLİ

 • Yeni Zelanda’ya yalnızca 12 hafta ya da daha az süreyle kurs için gidecek olanlar yukarıda belirtilen evrakları sunmak kaydıyla Ziyaretçi Vizesi (Visitor Visa) için başvurabilirler.
 • Vize Bölümü, başvuru sahibine, öğrenci vizesi verileceğini duyurmadan önce, Yeni Zelanda’daki okul ve kalınacak yer parasının yatırılması istenmemektedir.
 • Yeni Zelanda’da 36 haftadan daha kısa süreli eğitim görecek Öğrencilerden yukarıdaki tüm evraklara ek olarak kurs parası hariç her ay için en az 1.000 Yeni Zelanda tutarında para beyan etmesi gerekmektedir.
 • Yeni Zelanda’da 36 haftadan daha uzun süre eğitim görecek olanlardan (gidiş-dönüş bileti hariç) her yıl için 10.000 Yeni Zelanda tutarında para beyan etmesi gerekmektedir.

Not: Vize bölümü sunulan belgelerin ( okuldan gelen resmi yazılar hariç ) orjinalleri veya noter tasdikli kopyalarını görmek isteyebilir.

HAZIRLAMIŞ OLDUĞUNUZ TÜM VİZE BELGELERİ, VİZE GÖRÜSMENİZDEN EN AZ 3 GÜN ÖNCE DANIŞMANINIZ TARAFINDAN KONTROL EDiLMELiDiR.

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
Work and Travel
01