Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Türü: Devlet

Kurucu: Kamu Kurumu

Yeri: Wroclow, Polonya

İnternet sitesi: http://www.portal.pwr.wroc.pl/index,242.dhtml


Wroclow Teknoloji Üniversitesi, 1945 yılından bu yana şimdiki adı altında çalışmalarını sürdürmektedir. Üniversite araştırma ve öğretim alanında Polonya’nın en iyi üniversitesinden biridir. Dünyadaki ilk 500 üniversite sıralamasında şehrin ve ülkenin önde gelen üniversiteleri arasında bulunmaktadır.

Günümüzde Wroclow Teknoloji Üniversitesi, Polonya’nın en iyi teknik üniversitesidir.  Üniversite 12 fakülte ve 2000 akademik öğretmeni ile birlikte 32,929 öğrenciye eğitim vermektedir. Bunun 600’ü uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Üniversitenin  (Bielawa, Jelenia Gora, Legnica, Wałbrzych) olmak üzere 4 bölgede şubeleri bulunmaktadır. Üniversite; Bilgisayar Bilimleri, Elektronik ve Materyal Bilimi alanlarında ilk sırada yer almaktadır.


Öğrenciler kampus içerisinde 7 gün 24 saat bilgisayar laboratuarlarından faydalanabildikleri gibi Polonya’nın en büyük kitap koleksiyonuna sahip kütüphanesinden de haftanın her günü faydalanabilirler. Wroclaw Teknoloji Üniversitesi öğrencileri üniversiteden öğrenci kartı aldıklarında şehir içinde toplu taşımalarda %50, (National Railway)tren yollarında ise %37 indirimden faydalanabilmektedirler. Öğrenciler, öğrenci kartı ile kütüphane, spor merkezi, sinema, tiyatro ve müze biletlerinde de indirimden faydalanabilmektedir.

Lisans programları Lehçe dili yanısıra İngilizce olarak da öğretilmektedir. Üniversitede Lehçe eğitim isteyen öğrenciler için bir yıllık Lehçe hazırlık Kursu, İngilizce eğitim isteyenler için ise İngilizce hazırlık kursu sunulmaktadır.  Wroclaw Teknoloji Üniversitesinde akademik takvim Kış döneminde, Ekim ayında ve yaz dönemi Şubat ayında başlamaktadır.

Wroclaw Teknoloji Üniversitesi öğrencileri, ulaşımın üniversiteye yakın olduğu yurtlarında konaklamaktadırlar. Pek çok yurtta çalışma alanları, kafeler, araba park alanları ve çamaşır yıkama alanları bulunmaktadır. Tüm yurtlarda internet erişimi vardır. Odalar genellikle 2-3 kişiliktir ve banyo, mutfak gibi ortak alanlar mevcuttur.

Wroclaw University of Technology

 

 

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...