Work and Travel’ın Kazandırdıkları

 

page1-1

Work and Travel kısaca aşağıdaki kazanımları elde etmenizi sağlar:

 • Daha sonraki yıllara ertelenemeyecek ve uzun süre etkisini hissettirecek bir macera yaşama
 • Harikulade bir yurt dışı deneyimi
 • Okyanus aşırı bir ülkeye yolculuk yapma imkânı
 • Hayali kurulan bir ülkede kendi ayaklarının üstünde durabilme
 • Sezonluk iş tecrübesi ve öz güven sağlama
 • Sorunlar ile mücadele edebilme
 • İngilizce pratiği yapma
 • Tatil yapma imkanı
 • Seyahat edebilme fırsatı
 • Farklı kültürleri tanıma
 • Değişik ülkelerden yeni arkadaşlıklar edinme
 • Ve hepsinden önemlisi Amerika’dan ziyade kendinizi keşfetmek.

Programa Katılmamın Faydaları

Farklı Kültürleri Tanıyın!
Bu programa katılarak yaz tatili boyunca hem çalışarak hem de gezerek Amerikalıların günlük yaşamlarıyla doğrudan ilişki içerisinde olursunuz. Ayrıca gerek Amerika’da yaşayan gerekse bu program aracılığı ile dünyanın bir çok ülkesinden gelen diğer öğrencilerle de etkileşim içerisinde olarak, bir taraftan birçok dünya kültürünü yakından tanıma fırsatı bulurken bir taraftan da kendi kültürünüzü onlara tanıtma fırsatı elde edersiniz. Ülkemizden daha önce programa katılan birçok öğrenci, kültürümüzü başkalarına tanıtılması ve kültürümüz hakkındaki yanlış anlayışların giderilmesi için bu programın çok büyük bir fırsat olduğunu söylemektedir.

İngilizcenizi Geliştirin!
Programın en güzel yanlarından birisi, burada öğrendiğiniz İngilizce bilgi ve becerilerinizi gerek iş yaşamında gerekse gündelik yaşamda uygulama ortamı bulacak olmanızdır. Bu ise Türkiye’de elde edemeyeceğiniz büyük bir fırsattır. Bu sayede kendinize olan güveniniz artacak ve İngilizce konuşurken daha rahat ve cesur olacaksınız.

Sezonluk Bir İşte Çalışarak Kazanç Elde Edin!
Daha önceden sizin için ayarlanan sezonluk bir işte çalışmak programın bir parçası olduğundan, bu şekilde Amerika’daki yaşam masraflarınızı karşılayabilir ve ailenize fazla yük olmadan farklı ve dopdolu bir yaz geçirebilirsiniz. Çalışacağınız işlerde resmi olarak çalışacak ve bir Amerikalı ile aynı ortama ve aynı haklara sahip olacaksınız. Sizlere çalışma ve para kazanma imkanı vermesi dolayısıyla bu program, alternatifi olmayan bir programdır. Amerika’ya gitmenin ve orada bir yaz geçirmenin en ekonomik şekli Work and Travel Programına katılmaktır denilebilir. Kendi kazandığınız parayı harcamanın insana ne kadar büyük bir mutluluk verdiğini siz de hissedeceksiniz. Siz de önceki katılımcıların yaptığı gibi, kazandığınız para ile arkadaşlarınızla birlikte Amerika’da özgürce gezmenin, eğlenmenin ve alışveriş yapmanın tadına varacaksınız.

Yurt Dışı Tecrübesi Kazanın!
17. ve 18. yüzyıllarda bilim adamı olmanın en önemli kriterlerinden birisi, yurt dışına çıkmak, birkaç ülke gezmek ve kendi ülkesine o ülkelerden bakabilmek ve ülkesini oralarda edindiği bilgi ve tecrübelerle değerlendirebilmekti. O zamanlar ne uçak, ne tren ve ne de otobüsler vardı bugünkü gibi. İnsanlar at sırtında gerçekleştirebiliyordu bu seyahatlerini. Bu kriter bugün de çok önemlidir ve bunu gerçekleştirmek eskiye oranla çok daha kolaydır. Batı’yı en azından bir kere görmek, oralardaki yaşamı tecrübe edip, gözlemlerde bulunmak önemlidir. Bir Asya’yı, bir Ortadoğu’yu ziyaret etmek de önemlidir. Bu yönüyle düşündüğümüzde Work and Travel Programı, bu amacınızı gerçekleştirmede bir araçtır, kaçırılmaması gereken bir fırsattır.

Sezonluk Bir İş Deneyimi Elde Edin!
Daha şimdiden sezonluk bir iş tecrübesi elde ederek gelecekteki iş yaşamınız için bir basamak oluşturmuş olursunuz. Amerika’da elde ettiğiniz bu iş tecrübesini okul sonrası iş yaşamınıza bir referans olarak gösterebilirsiniz. Aynı zamanda, daha okul zamanında elde edeceğiniz bu tecrübe ile ilerideki iş yaşamınızda nelerle karşılaşabileceğinizi görmüş olacak ve kendinizi geleceğe ona göre hazırlayacaksınız.

Farklı ve Dopdolu bir Tatil Geçirin!
Kısaca “Travel” kısmı diyeceğimiz programın bu bölümü öğrencilerin en çok sevdiği ve hoşlandığı bölümdür. Kendi kazandığınız para ile araba kiralayıp Amerika’nın en popüler eyalet ve şehirlerini gezebilir, istediğiniz gibi eğlenebilirsiniz. New York City, New Jersey, Boston, Washington DC, Virginia, Chicago, Niagara Falls, Miami, Orlando, Los Angeles ve San Francisco… Öğrencilerin ilgisini çeken en popüler yerler… Ayrıca Harvard, MIT, Columbia gibi dünyanın en önde gelen üniversitelerini gezmek de öğrenciler arasında en revaçta olan gezilerden birisidir.

 

geri2                                   iler2

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
05
Work and Travel
01
her sene daha hızlı dolan work and travel kontenjanlarımızdan erken kayıt olarak yararlanın, iş fuarlarına katılmak, er... Devamı...