Work and Travel Nedir?

USA 1

Bu program, Amerika Birleşik Devletleri’nin resmi izni ile gerçekleştirilen, dünyanın yüzü aşkın ülkesinden binlerce öğrencinin katıldığı bir kültürel değişim programıdır.

1961’den bu yana ABD Dışişleri Bakanlığı’na (Department of State) bağlı “Bureau of Educational and Cultural Affairs” aracılığıyla sürdürdüğü ‘Değişim Ziyaretçisi’ programı olan Work and Travel, üniversite öğrencilerinin yaz tatillerinde geçici  bir süre ile Amerika’da hem çalışıp hem seyahat edebilecekleri bir fırsat olarak hizmete sunulmuştur. Program, öğrencilere bir yandan İngilizce dil yeteneklerini geliştirme ve pratik yapma, Amerikan kültürünü bizzat yerinde öğrenme olanağı sağlarken diğer yandan masraflarınızın belirli bir miktarını karşılayabilecek kadar para kazanma imkânı sunmaktadır.

Siz de bu programa katılarak yaz tatilinizde Amerika’da çalışıp para kazanabilir, farklı kültürlerden öğrencilerle tanışabilir, İngilizcenizi ve kişisel becerilerinizi ilerletebilir ve aynı zamanda gezip eğlenebilirsiniz. Daha önceden sizin için ayarlanan sezonluk bir işte çalışmak programın bir parçası olduğundan, bu şekilde Amerika’daki yaşam masraflarınızı karşılayabilir ve ailenize fazla yük olmadan farklı ve dopdolu bir yaz geçirebilirsiniz.

Work and Travel programının en temel taşlarından birisi, hiç şüphesiz adayların programa dâhil olmasına onay veren sponsor kuruluşlardır.  Bu kadar önemli olmasına rağmen katılımcıların en az önemsedikleri ya da çok az bilgi sahibi oldukları sponsor kuruluşlar hakkında bilmeniz gereken önemli hususlar bulunuyor. Bu özellikle Work and Travel programından ve sizi programa dâhil eden  sponsor kuruluştan beklentilerinizi doğru oluşturmanız için gerçekten çok önemlidir.

Armada Grandee, Work & Travel programını CIEE (Council on International Educational Exchanges) işbirliği ve sponsorluğu altında yürütmektedir. CIEE, 1967 yılından bu yana, Amerika ve dünyadaki en büyük öğrenci değişim programlarını düzenleyen, merkezi Amerika’nın Portland şehrinde bulunan yetkili bir sponsor kuruluştur.

geri2                       iler2

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
05
Work and Travel
01
her sene daha hızlı dolan work and travel kontenjanlarımızdan erken kayıt olarak yararlanın, iş fuarlarına katılmak, er... Devamı...