Work and Travel İş Alanları

 

 

Eğlence Parkları:

 

Her gün  binlerce insanın ziyaret ettiği, Amerika turizminin en fazla tercih edilen mekanlarından olduğu için work and travel öğrencilerinin en çok tercih ettiği iş sahasıdır. Diğer ülkelerden gelen yüzlerce öğrenciyle tanışma ve arkadaşlık kurma imkanı sağlaması ve ziyaretçi sayısının çok olması nedeniyle iletişim imkanının bol olması, bu iş alanlarını work and travel öğrencileri için cazip kılmıştır. Eğlence parkları, alışveriş merkezleri, mağazalar, yüzme havuzları ve su parkları, restoranlar  gibi birçok iş yerlerini de bünyesinde bulundurduğu için çok çeşitli pozisyonlarda iş imkanı sunmaktadır.

Ride operator, food ve servis elamanı, cankurtaran, animasyon, fotoğrafçı, garson, temizlik, stand görevlisi gibi pozisyonlar work and travel öğrencilerinin çalıştığı alanlardır.


Oteller:

m5iaoi0k

 

Yaz sezonunun vazgeçilmezlerinden olduğu için work and travel öğrencilerinin en gözde iş alanlarından biridir. Resepsiyon görevlisi, oda ve kat temizliği görevlisi, belboy, bulaşıkçı, çamaşırhane sorumlusu, bakım-onarım elemanı, garson, animasyon görevlisi gibi pozisyonlara İngilizce seviyenizle bağlantılı olarak yerleştirilebilirsiniz. İngilizce seviyesi çok iyi olmayan öğrencilerin genellikle tercih etmiş olduğu pozisyon oda ve kat görevlisi, çamaşırhane sorumlusu pozisyonlarıdır.


Mağaza ve Marketler:

 

market

Genellikle turistik bölgelerdeki  market ve mağazalar work and travel öğrencilerinin tercih ettiği iş türleri arasındadır. Kasiyer, reyon görevlisi, raf görevlisi, stand görevlisi ve temizlik elamanı gibi pozisyonlarda çalışabilirsiniz. Müşteri ilişkisi yoğun pozisyonlarda çalışmak isteyen öğrencilerin iyi düzeyde İngilizce bilmeleri gerekmektedir.


Yüzme Havuzları ve Aqua Parklar:

ckurataran

 

Yaz mevsiminin vazgeçilmezlerinden olan yüzme havuzları ve aqua parklar, work and travel öğrencileri için çalışabilecekleri ideal alanlardandır. Cankurtaran veya havuz görevlisi olarak çalışabilirsiniz. Bu pozisyonlarda çalışacak öğrencilerin açık alanda güneş altında beklemeye ve uzun süre ayakta durmaya  hazırlıklı olmaları gerekmektedir. Fakat kapalı aqua parklar ve yüzme havuzları da mevcut iş alanları arasındadır. Çok sayıda insanın uğrak mekanı olduğu için öğrencilere daha fazla iletişim imkanı sağlayarak İngilizcelerini geliştirme imkanı verir.


Restoran – Cafe ve Fast food Restoranları

mcdonalds

Her İngilizce seviyesine ve gidiş – dönüş tarihine hitap eden, work and travel öğrencilerinin sıklıkla tercih ettiği bir iş alanıdır. Kasiyer, servis elamanı, garson, temizlik ve mutfak personeli, aşçı yardımcısı, komi, yiyecek içecek ön hazırlık, food runner  gibi pozisyonlarda çalışabilirsiniz. Pozisyon seçiminde İngilizce seviyeniz çok önemlidir. İngilizce seviyesi iyi olan öğrenciler garsonluk ve kasiyerlik gibi müşteri ilişkisi gerektiren pozisyonlarda, İngilizce seviyesi iyi olmayan öğrenciler ise temizlik ve mutfak personeli gibi pozisyonlarda çalışabilir. Pozisyonunuz her ne olursa olsun eğer isterseniz Amerikalı çalışan arkadaşlarınızla ve müşterilerle iletişim kurma imkanına sahip olduğunuz için İngilizcenizi geliştirebilir diğer ülkelerden gelen öğrencilerle ve Amerika’lılarla arkadaşlık kurabilirsiniz.


geri2                                    iler2

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
05
Work and Travel
01
her sene daha hızlı dolan work and travel kontenjanlarımızdan erken kayıt olarak yararlanın, iş fuarlarına katılmak, er... Devamı...