Work and Travel Başvuru Tarihleri

takvim

 

2018 Work & Travel sezonu için kayıtlarımız  2017 yılı Temmuz ayında başlamıştır. Kayıtlarımız kontenjan dahilinde ilerleyecek olup son başvuru tarihi genellikle Şubat ayında olmaktadır. Erken başvuru yapmak her zaman sizin avantajınıza olacaktır.

Work and Travel başvuru sürecinde önemli tarihleri aşağıda görebilirsiniz;

  • Pasaport başvurunuzu mutlaka en kısa sürede halledin ve pasaportunuzu edinin. Pasaport ile ilgili geniş bilgi almak isterseniz sizin için hazırladığımız rehberden yararlanabilirsiniz.
  • 2017 Kasım ve 2018 Nisan ayları arasında iş fuarları düzenlenecektir.
  • 2018 Mart- 2018 Haziran ayları arasında Summer Work and Travel USA programı J-1 Vize başvuruları olacaktır.
  • 2018 Mart – 2018 Mayıs ayları arasında sizler için en uygun uçak biletini ayarlama faaliyetlerimiz başlayacaktır.
  • 2018 Mayıs – 2018 Haziran tarihleri arasında oryantasyon faaliyetlerimiz olacaktır.
  • Akademik takviminizin bitişi ve iş sözleşmenizin gösterdiği tarihe istinaden Amerika’ya giriş yapabilirsiniz.

 

Yukarıdaki tarihlerden de anlaşılacağı gibi işlemleriniz toplu şekilde gerçekleşmiyor. Her öğrencinin, belgelerinin tamamlanması, pasaportun çıkartılması, iş fuarına katılım işlemleri,  işine yerleştirilmesi, vize randevusunun alınması, sağlık sigortası, bagaj sigortası, yasal çalışma belgeleri, diğer gerekli vize evraklarının tamamlanması, gidiş-dönüş uçak biletlerinin ayarlanması, oryantasyon ve bilgilendirme aşaması gibi  farklı tarihlerde detay gerektiren bir çok iş vardır. Biz bu konularda 17 Senelik deneyimimize ve referanslarımıza güveniyoruz. Bizimle bu maceraya katılan binlerce öğrencinin bir bildiği olmalı.

Önemli Bir Uyarı!

Okul Bitiş tarihiniz  20 Haziran – 10 Temmuz aralığında ise, erken kayıtın önemi sizin için bir kat daha artıyor.  Geç tarihte sizi kabul edebilecek işveren sayısı diğer işverenlere nazaran çok daha azdır. Bu işler çok hızlı şekilde dolmaktadır. Kararınızı verdiyseniz veya karar vermede yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize ulaşın.
 geri2                               iler2
Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
05
Work and Travel
01
her sene daha hızlı dolan work and travel kontenjanlarımızdan erken kayıt olarak yararlanın, iş fuarlarına katılmak, er... Devamı...