Wildau Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1991

Türü: Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Yeri: Wildau, Brandenburg

Internet sitesi: http://www.th-wildau.de/

 

Wildau Uygulama Logo

Wildau Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Brandenburg eyaletindeki 5 tane uygulamalı bilimler üniversitesinden bir tanesidir. Berlin’e çok yakın olan üniversite, Wildau’dan tren ile rahatlıkla Berlin’e ulaşma imkânı sağlar.

Wildau Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, örgün öğretim programlarında 14 bölüm, uzaktan eğitimde ise 2 bölüm sunmaktadır. Üniversite ayrıca, uygulamalı araştırma ve gelişim alanlarında aktif rol oynamaktadır. Bu şekilde hem öğretim, hem uygulamalı araştırma işlerinde doğrudan temas kurma üzerinde yoğunlaşmakta ve bunun sonucunda kurulduğundan bu yana 13 yıl içerisinde kayda değer bir oyuncu ve önemli bir işveren haline gelmiştir. Özellikle son birkaç yıl içerisinde dinamik gelişmeler elde etmiştir. 2003-2004 yılı kış döneminde 2,142 başvuru almıştır ve sınırlı kapasitesi sebebiyle bunların sadece %25 inin başvurusunu kabul edebilmiştir. 3200 öğrenci kapasitesi ile Brandenburg eyaletinin en büyük üniversitesidir.

Modern ve gelecek vaat eden bölümlere ek olarak işletme ve mühendislik alanlarında da bölümler bulunmaktadır. Makine mühendisliği, fizik mühendisliği, işletme mühendisliği gibi bölümler; Brandenburg’da sadece Wildau Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde sunulan bölümlerdir. Ayrıca Telematics, Biobilişim ve Biosistem mühendisiliği bölümlerini Almanya’da sunan tek üniversitedir.

Wildau Uygulama Resim

Üniversite, kısa bir zaman önce, bölge ekonomisinde önemi yükselen bir rol oynayacak ve kayda değer aşamaları beraberinde getirecek olan uçuş mühendisliği ve uçuş lojistiği gibi iki yeni lisans bölümünü daha tanıtmıştır. Ayrıca, endüstriyel mühendislik (tesis işletmesi ile beraber), işletme, iş bilgi işlemi, işletme ve hukuk, yönetim ve hukuk ve yeni lisans olan Avrupalı yönetim gibi lisans bölümleri de sunmaktadır.

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...