West London College

www.w-e-c-l.co.uk

Londra’nın en etkileyici bölgelerinden biri olan Mayfair’de bulunur. Okulun tam karşısında BBC binası, birçok elçilik binası, dünyanın en ünlü hotellerinden bazıları ve en önemlisi Buckingham Sarayı bulunur. Okulun ana binası “Parliament House” Londra’nın batı ucunda, alış veriş ve ticaret yaşamının kalbinin attığı Oxford Street’tedir. Okulun diğer binası olan Hannah House Sherlock Holmes’un mekanı olarak bilinen Baker Street’tedir. Ana binaya uzaklığı sadece 8 dakikadır. Mağaza ve restoranlarıyla ünlü Marylebone High Street’e ve Madame Tussaud’s Museum’a oldukça yakındır.

Kısa dönem sertifika ve diploma programları yanısıra “Business, Computing, Hotel Management and Tourism” alanlarında lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır. Lisans ve yüksek lisans programlarında temel amaç ekonomik programları, pratik iş dünyasına yönelik bir şekilde sunmaktır. West London College lisans ve yüksek lisans programlarında alınan diplomalar, İngiltere’nin en ciddi Devlet Üniversiteleri olan University of Greenwich, Heriot-Watt University, and Bournemouth University tarafından verilir. Bu nedenle diplomaların YÖK denkliği bulunmaktadır. Okulun verdiği sertifika programları üniversiteler ile ortak yürütülür ve aldığınız bir yıllık sertifika programı bir yıllık üniversite eğitimine denk sayılır. Farklı zamanlarda bile olsa, birbirinin ardılı olan sertifika programlarına devam etmek suretiyle üç yıllık bir eğitim aldığınızda bu üç üniversiteden (almış olduğunuz sertifika programını alanına bağlı olarak) birinin diplomasına sahip olursunuz. Bu eğitimi ara vererek yapabilmeniz ve maddi olarak da çok daha uygun bir seçenek olması dolayısıyla West London College çok net bir fark yaratmaktadır.

West London College, akademik yapısı “the British Accreditation Council for Further and Higher Education (BAC)” tarafından denetlenir ve onay verilir. Diplomalar İngiltere’nin gözde üniversiteleri tarafından verilir. Ayrıca, diplomalar “the Association of Business Executives (ABE), the Confederation of Tourism, Hotel and Catering Management (CTHCM), and the Association of Computer Professionals (ACP” gibi profesyonel kurumlar tarafından onaylıdır. Okul İngiltere’nin eğitim ve kültür alanında temsilcisi olan British Council’in belirlediği standartlara uygun bir yapıdadır. Genel organizasyon, öğrenciler ve eğitim kadrosuyla ilgili uygulamalar, eğitim ve diğer hizmetlerin kalitesi, finansal ve hukuki yeterliliklerin tümüne sahiptir.

Okul fiziki olanaklarıyla da oldukça etkileyici imkanlara sahiptir. Projektörlü ve klimalı 20 adet sınıfı, tam donanımlı bir kütüphanesi, iki adet bilgisayar odası, elektronik dil merkezi, internet kafesi, restoranı ve ortak salonuyla öğrencilere tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir ortam sunuyor. Okul öğrencilerini havalimanında karşılar. Konaklamalarını öğrenci yurtlarında, öğrenci evlerinde veya İngiliz aileleri yanında organize eder. Öğrenci Hostel konaklaması, Londra’nın en seçkin semtleri olan, Swiss Cottage, Notting Hill, Bayswater and Queensway semtlerindedir.

Kolejin Öğrenci Danışmanları, öğrencilere İngiliz Sağlık sistemi- National Health Service konusunda yardımcı olur ve doktor kayıtlarını yaptırmalarını sağlar.

 

West London College Kursları;

 • Business Courses
 • Pre-BBA – Certificate in Business Administration
 • Heriot-Watt University BBA
 • Pre-MBA – ABE Advanced Diploma in Business Administration
 • Master’s of Business Administration (MBA)
 • Master’s degree in Marketing (MSc)

 

Computer Courses

 • ACP Combined Certificate and Diploma
 • ACP Advanced Diploma in Computer Science
 • Bachelor’s Degree in Computing (BSc.) (Final Year) – University of Greenwich BA Science Degree

 

Hospitality Management Courses

 • CTHCM Diploma in Hotel Management
 • CTHCM Advanced Diploma in Hotel Management
 • Bachelor’s Degree in International Hospitality & Tourism
 • Management (BA) (Final Year)

 

Travel and Tourism Courses

 • CTHCM Diploma in Travel Agency Management
 • CTHCM Advanced Diploma in Tourism Management
 • Bachelor’s Degree in International Hospitality & Tourism
 • Fashion Courses

 

Foundation Diploma in Fashion Design

West London College lisans ve yüksek lisans programları yanısıra İngilizce dil kursları ve yaz aylarında mesleki sertifika programları sunmaktadır. 4 veya 8 hafta süren yaz sertifika programlarında; Business, Marketing, Enterprise, Business Law ve IT kursları verilir.

Programlar ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için lütfen eğitim danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
Work and Travel
01