Viyana Teknik Üniversitesi

 

Kuruluş yılı: 1815

 

Türü: Devlet

 

Yeri: Viyana, Avusturya

 

Internet sitesi: http://www.tuwien.ac.at/en/

 

Viyana Teknik Üniversitesi kurulduğu günden bu güne kadar önemli başarılara imza atmıştır. Günümüzde Avrupa’nın en başarılı ilk 10 üniversitesi arasında  bulunmaktadır. Viyana Teknik Üniversitesi, 20.000′den fazla öğrenci ve 2.000′in üzerindeki akademik kadrosu ile Avusturya’nın en büyük bilimsel-teknik araştırma ve eğitim kurumudur.

Bilimsel araştırma ve eğitim alanında köklü bir geçmişe sahip olan üniversitenin bakış açısı geçmişten bugüne olan amacı daima en iyi olmaktır. Viyana Teknik Üniversitesinde verilen eğitim, uluslararası platformda daima kabul görmüştür. Üniversitede toplam 21 adet lisans bölümü bulunmaktadır.

 

Üniversitenin ünlü öğrencilerinden bazıları şunlardır;

 

Max Fabiani,  Ferdinand Fellner, Heinz von Foerster,  Ludwig Greiner, Viktor Kaplan, Milutin Milanković, Richard von Mises, Boris Nemsic, Roland Rainer, Hans Sedlmayr, Vladimir Šubic, Ivan Vurnik, Antoni Wiwulski, Heinz Zemanek, Julian Oktawian Zachariewicz-Lwigród.

 

Viyana Teknik Üniversitesi Bölümleri

VIENNA UNIVERSITY OF TECHNOLOGY

  

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...