Vistula Üniversitesi

 

Kuruluş yılı: 1996

Türü: Özel

Yeri: Varşova

İnternet Sitesi: http://www.eng.vistula.edu.pl/eng

Vistula Üniversitesi, 1991 yılında Prof. Jerzy Kalisiak ve Dr. Zuzanna Kalisiak tarafından kurulmustur. Üniversite, Polonya’da kurulan ilk özel üniversitelerden biridir.

Üniversite 20.000’e yakın mezunu ile kalitesini ispat etmiş bir bilim merkezidir. Çok geniş sportif, kültürel olanaklar sunmakta olup, olimpik spor salonu, 8 bilgisayar laboratuvarı, özel dizayn edilmiş kütüphanesi, tenis kortları ile her geçen yıl öğrenciler arasında daha fazla tercih edilen bir kurum haline gelmiştir. Vistula Üniversitesi, metro hattına 50 metre mesafede olup, şehrin her yerinden çok rahat ulaşılabilen bir lokasyonda bulunmaktadır.

Vistula Üniversitesinde Ekonomi, Uluslararası İlişkiler, Bilgisayar Bilimleri, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Turizm ve Filoloji bölümlerinde İngilizce veya Lehçe eğitim almak mümkündür.

Vistula Üniversitesi, Private University rankinglerde Polonya’da ilk 5. sırada’dır. Vistula Üniversitesinde ortalama 2000 uluslararası öğrenci eğitim görmektedir.

Vistula Üniversitesi, AMBA (Accreditation of Business School) değerlendirmelerinden başarıyla geçmiş, dünyadaki 162 Business School’dan biridir. Üniversitenin Ekonomi ve Yönetim alanlarında çok güçlü bir eğitmen kadrosu bulunmaktadır. Eski bakan ve CEO’lardan eğitmenleri de bulunmaktadır.

Vistula Üniversitesi, Varsova’da Toefl sinav merkezi olan tek universitedir ve 2014 yılında EMEA bolgesinin en iyi sinav merkezi secilmistir. Bunun yanı sıra, Toeic, Widaf, Tfi, Ecl, gibi sinavlarin da merkezi olup tüm dil eğitmenleri aynı zamanda sınav eğitmenleridir.

Bölümler ve Ücretler

İngilizce Hazırlık (10 ay): 3500 Euro

Uluslararası İşletme ve Ekonomi (3 yıl): 3500 Euro

Uluslararası İlişkiler ve Kamu Yönetimi (3 yıl): 3500 Euro

İşletme (3 yıl): 3500 Euro

Finans ve Muhasebe (3 yıl): 3500 Euro

Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği (3-3.5 yıl): 3500 Euro

İnşaat Mühendisliği (4 yıl): 4500 Euro

Mimarlık (4 yıl): 4500 Euro

Turizm ve Rekreasyon (3 yıl): 3500 Euro

İngiliz Filolojisi (3 yıl): 2500 Euro

İspanyol Filolojisi (3 yıl): 2500 Euro

Eğitim Başlangıç Tarihi

Ekim ayının ilk haftasında bütün bölümlerde eğitim başlar.

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...