University of Essex

Üniversitenin Kuruluş Yılı:  1964

Bulunduğu Şehir: Essex

Şehrin Ülkedeki Lokasyonu: Üniversite İngiltere’nin Essex bölgesinde Colchester şehrinde konumlanmıştır. Colchester şehir olarak İngiltere’nin ilk başkenti olması ile bilinir ve Londra’ya 1 saatten az bir mesafede bulunmaktadır.

Üniversite Kampüsü: Üniversitenin 3 kampüsü bulunmaktadır. Colchester Kampüsü, 200 dönümlük bir park alanına Colchester’ın güneyinde kurulmuştur. Kampüsün Harwich limanına kara, tren ve hava yolu ile kolay ulaşım kaynakları bulunmaktadır. Colchester, trenle Londra’dan bir saatten az bir mesafede bulunmaktadır. İkinci kampüs olan Southend Kampüsü, Southend High Street ve Southend Central tren istasyonunun yakınında bulunmaktadır. Loughton Kampüsü üniversitenin üçüncü kampüsü olup East 15 Acting School’a ev sahipliği yapar ve en yakın Londra metro istasyonu olan Debden’e 5 dakika yürüme mesafesinde bulunur.

Toplam Öğrenci Sayısı: Ortalama; 9000 öğrencisi vardır.

Başlangıç Dönemleri: Eylül

Yüksek Lisans Kabul Şartları: Lisans Diploması + IELTS:6.5

Yüksek Lisans Bölümleri: Muhasebe ve Finans, Ekonomi, Hukuk, Siyaset

En İyi Olduğu Bölümler: Sosyal Bilimler Fakültesi-Ekonomi, Siyaset Bilimi, Felsefe, Spor, Elektronik Sistem Mühendisliği

Ülkedeki Başarı Sıralaması:

Times:

http://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/

Guardian:

http://www.guardian.co.uk/education/table/2011/may/17/university-league-table-2012

Complete University Guide:

http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankings

Konaklama Seçenekleri: Üniversite master öğrencilerine kampüs konaklamayı garanti etmektedir. Essex Üniversitesi yurtları İngiltere’de öğrencilere en iyi konaklama sunan üniversitelerin başında yer almaktadır.

 

 

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
Work and Travel
01