University of East Anglia

Üniversitenin Kuruluş Yılı:  1963

Bulunduğu Şehir: Norwich

Şehrin Ülkedeki Lokasyonu: Norwich İngiltere’nin ilk 10 alışveriş şehirleri arasında yer alan tarihi bir şehirdir. Otobüs ulaşımında İngiltere’nin en ucuz şehri olmakla beraber yarım saatte bir Londra’ya tren kalkmaktadır. Şehir düşük suç oranı ile öğrenciler için güvenli bir çevreye sahiptir.

Kampüs: Üniversite şehir merkezine 15 dakika mesafede yer alır. Kampüs içerisinde süpermarket, gazete bayi,  postahane, seyahat acentası,  kitapçı, banka şubeleri, danışma, snack bar, çamaşırhane,  restoaurant ve pek çok kafeterya vardır. Sağlık merkezinde öğrenciler için 24 saat hizmet veren doktor ve hemşireler bulunur. Ayrıca Üniversite, İngiltere Üniversitelerinde bulunan en büyük spor kompleksine sahiptir. Örneğin, spor kompleksinde öğrenciler için yüzme havuzu, tırmanma duvarları,  kapalı futbol sahası, basketbol, squash, tenis kortu, kriket alanları, badminton ve hockey sahaları mevcuttur.

Toplam Öğrenci Sayısı: Ortalama 15,000 öğrencisi vardır

Başlangıç Dönemleri: Eylül

Yüksek Lisans Kabul Şartları: Lisans Diploması, IELTS:6.5, Toelf IBT:92, Pearson: 62

Yüksek Lisans Bölümleri: Biyoloji Bilim Dalları, Kimya, Ekonomi & Toplum Bilim Dalları, Eğitim, Çevre Bilimi, Yabancı Diller, Dil Bilimi ve Tercümanlık, Hukuk, Yönetim Bilimleri, Matematik ve Müzik

En İyi Olduğu Bölümler: Sanat Tarihi, Hukuk, İletişim ve Medya, Matematik, İstatistik, Film Yapımcılığı, Moleküler Bilimler ve Tıp.

Ülkedeki Başarı Sıralaması:

Times:

http://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/

Guardian:

http://www.guardian.co.uk/education/table/2011/may/17/university-league-table-2012

Complete University Guide:

http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankings

Konaklama Seçenekleri: Üniversite master öğrencilerine kampüs içi konaklamayı garanti etmektedir.

 

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
Work and Travel
01