University Of California-San Diego Extension (UCSD)

University of California San Diego (UCSD) kampüsü San Diego şehir merkezine yaklaşık 20 dakika mesafededir. San Diego’nun La Jolla bölgesinde yer alan kampüs, 5 kilometrekarelik çok geniş bir alana sahiptir. 24 bini aşkın öğrenciye eğitim sunan okul aynı zamanda öğrencilere hem sosyal hem kültürel hem de sportsal anlamda geniş imkanlar sunar. Üniversitede mükemmel spor merkezleri bulunur. 3 yüzme havuzu, 20 tenis kortu, 2 koşu parkuru, basketkol, futbol, plaj voleybolu ve fitness salonları vardır.

University of California San Diego (UCSD) Extension’ın sunduğu diploma ve sertifika programları uluslararası öğrenciler için, üniversite ile aynı kampüste, farklı sınıflıklarda verilmektedir. Bu şekilde uluslararası öğrencilerde kampüs içinde üniversitenin sunduğu pek çok imkândan yararlanabilmektedir. University of California San Diego, Amerika’nın en saygın üniversitelerinden birisidir. Kampus içinde 10 tane kütüphanesi bulunmaktadır.

UCSD sertifika programları “çeyrek” dönemlerden oluşmaktadır ve her çeyrek 3 aydan oluşur. Tüm programların genel olarak Ocak, Mart, Haziran ve Eylül aylarında başlangıcı bulunmaktadır. Uluslararası öğrenciler arasında en popüler program 3 dönem süren (9 ay) İşletme Yönetimidir, çünkü bu program sonunda öğrencilerin 1 yıl süre ile çalışma izinleri bulunmaktadır. OPT olarak adlandırılan (Optional Practical Trainning) bu programda hedef, öğrencinin almış olduğu teorik bilgileri, Amerika’da bir iş yerinde uygulamalı olarak değerlendirmesini ve tecrübe edinmesini sağlamaktır.

UCSD Extension merkezinde sunulan Sertika/Diploma programları şunlardır:

  • Teaching English as Foreign Language (TEFL)
  • Business Essentials
  • Business Management
  • Project Management
Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
Work and Travel
01