University of Birmingham

 

Üniversitenin Kuruluş Yılı:  1900

Bulunduğu Şehir: Birmingham-Edgbaston

Şehrin Ülkedeki Lokasyonu: Birmingham şehri, Londra’dan sonra İngiltere’nin en kalabalık şehridir. Yaklaşık 965.000 nüfusu vardır. Sanayi Devrimi’nin başlangıç yerleri arasında bulunan  Birmingham üretim yelpazesi en geniş şehirlerindendir. Ayrıca şehirdeki üniversite sayısına paralel olarak öğrenci potansiyeli de yüksek bir şehirdir. Londra’ya trenle 1,5 saatte ulaşılan Birmingham büyük şehir yaşantısından uzak kalmak istemeyen ama Londra’dan daha ekonomik bir şehir arayanlar için ideal bir yerdir. Birmigham Havaalanı, şehir merkezine otobüsle yaklaşık 45 dakika mesafede bulunmkatadır.Ayrıca sadece eğitim görülecek bir yer değil aynı zamanda mükemmel bir kariyer yapmak için en doğru adrestir.

Kampüs: Birmingham Üniversitesi kozmopolit ve canlı bir üniversitedir. Edgston Kampüsü şehrin eğlence merkezlerine oldukça yakındır. Birmingham Üniversitesi Warwickshire, Staffordshire ve Royal Shakespeare Company’nin genelde Shakespeare’in oyunlarını sergilediği Stafford-upon-Avon gibi kırsal alanlara oldukça yakındır. Warwick ve Kenilworth Kaleleri en turistik yerlenderdir.

Toplam Öğrenci Sayısı: Ortalama 29,000 öğrencisi vardır.

Başlangıç Dönemleri: Eylül

Yüksek Lisans Kabul Şartları: Lisans Diploması, IELTS: 6,5 / Toefl IBT: 93 / Pearson: 59

Yüksek Lisans Bölümleri: Arkeoloji, Afrika Çalışmaları, İngiliz Edebiyatı, Müzik, Tarih, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Metalurji Mühendisliği

En İyi Olduğu Bölümler: Mühendislik, Sosyal Bilimler

Ülkedeki Başarı Sıralaması:

Times:

http://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/

Guardian:

http://www.guardian.co.uk/education/table/2011/may/17/university-league-table-2012

Complete University Guide:

http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankings

Konaklama Seçenekleri: Üniversite master öğrencilerine kampüs konaklamayı garanti etmektedir.

 

 

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
Work and Travel
01