University of Exeter

 

Üniversitenin Kuruluş Yılı:  Geçmişi  1855 li yıllara dayanan Exeter Üniversitesi , 1955 yılında Üniversite olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Bulunduğu Şehir: Exeter

Şehrin Ülkedeki Lokasyonu: Üniversite kampüsü, İngiltere’nin güney batısında Exeter Şehrinde yer alır. Exeter şehri, Londra’nın merkezinden iki buçuk saatten az mesafede bulunmaktadır ve ayrıca  kara ve demir yollarıyla tüm İngiltere’ye bağlıdır. Exeter güvenli yaşam koşulları ile son yılların en popüler öğrenci şehri seçilmiştir. Şehir yaklaşık olarak 110 bin nüfusa sahiptir. Şehirdeki cafeler, restoranlar, barlar tarihi sokaklarla birlikte öğrenciler için güzel bir atmosfer oluşturmaktadır. Şehrin doğayla iç içe bulunması doğa ve spor seven öğrenciler için bir cennet gibidir.

Üniversite Kampüsü: Üniversitenin ana kampüsü: Streatham Kampüsüdür. İkinci kampüs St Luke’s Kampüsü ise Streatham Kampüsüne 25 dakikalık yürüme mesafesinde bulunur. Bu kampüste spor, sağlık bilimleri, tıp gibi alanlarda eğitim veren bir kampüstür. Üniversitenin üçüncü kampüsü olan Falmouth yakınlarında yer alan Cornwall Kampüsünde biyoloji, ekoloji, mühendislik gibi alanlarda eğitim verilmektedir.

Toplam Öğrenci Sayısı: Ortalama; 13,000 öğrencisi vardır. Yaklaşık 4000’i uluslararası öğrecilerden oluşmaktadır.

Başlangıç Dönemleri: Eylül

Yüksek Lisans Kabul Şartları: Lisans Diploması,  IELTS:6.5 / Toefl IBT: 90

Yüksek Lisans Bölümleri: Eğitim, Fen, Güzel Sanatlar, Hukuk, Mühendislik ve Sosyal Bilimler Fakültelerinde çeşitli Programları bulunmaktadır.

En İyi Olduğu Bölümler: Arkeoloji, Finans, İşletme, Hukuk, Müzik, Sosyoloji, Bilgisayar ve Spor Bilimleri

Ülkedeki Başarı Sıralaması:

Times:

http://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/

Guardian:

http://www.guardian.co.uk/education/table/2011/may/17/university-league-table-2012

Complete University Guide:

http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankings

Konaklama Seçenekleri: Üniversite master öğrencilerine kampüs konaklamayı garanti etmektedir. Tek kişilik olan tüm odalarda telefon ve internet ağı bulunmaktadır.

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
Work and Travel
01