SAT Sınavı

SAT, üniversitelerin bilgilerinizi ve bu bilgileri nasıl hayata geçirebildiğinizi görmesini sağlayan, uluslar arası geçerliliğe sahip bir çeşit üniversite giriş sınavıdır.

Bu sınav lisedeki sınıflarınızda her gün öğrendiğiniz okuma, yazma ve matematik bilgilerinizi sınar. Çoğu öğrenci, SAT sınavına lisenin ilk ve son yılında girer ve neredeyse tüm yüksekokullar ve üniversiteler, üniversiteye kabul kararlarını verirken SAT sonuçlarını göz önünde bulundurur.

SAT sınavına girmek, sizin için en doğru okula, becerilerinizi daha da geliştirebileceğiniz ve tutkularınızın peşinden gideceğiniz yere karar vermek için atılan ilk adımdır. Değerlendirmelerde SAT sınavının yanı sıra Lise notlarınızda oldukça önemlidir. Lise notlarınız ve SAT sınav sonucunuz üniversitedeki akademik başlarınızın en iyi göstergesidir.

SAT nasıl ölçülür?

SAT sınavınızın her bölümüne ( eleştirel okuma, matematik ve yazma) toplamda en fazla 2400 edecek şekilde 200-800 arasında bir puan verilir. Ayrıca yazma bölümünde iki ayrı ‘ alt puanlama ‘ alırsınız: çoktan seçmeli sorular için 20-80 puan; yazı örneği kısmı için 2-12 puan

Neden SAT sınavına girmeli?

Ülkenin en geçerli üniversite giriş sınavı olan SAT eğitim geçmişleri ne olursa olsun bütün öğrenciler için yüksek öğrenim yolunda atılan ilk adımdır.

Zaten bildiğiniz şeyleri test eder

SAT, okulunuzda zaten öğrendiğiniz ve üniversite eğitimi ve sonrasında oldukça gerekli olacak olan okuma, yazma ve matematik becerilerini test eder.

Herkes için eşit bir sınavdır

Sorular, çok iyi araştırılıp belirlenmiş ve eğitim geçmişi ne olursa olsun tüm öğrenciler için eşit başarma şansı sağlamaktadır.

Yalnızca bir sınav olmaktan çok daha fazlasıdır

SAT basit bir sınav olmanın dışında, size burs olanaklarının kapılarını açar, sizi üniversitedeki kimi dersleri alma zorunluluğundan kurtarır ve akademik becerileriniz hakkında daha fazlasını öğrenmenizi sağlar

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
Work and Travel
01