Rostock Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1419

Türü: Üniversite

Yeri: Rostock

Internet sitesi: http://www.uni-rostock.de/en/

rostock logo 1rostock logo 2

Rostock Üniversitesi, 600 yıllık geçmişi ile geleneksel ve yenilikçi eğitim olanakları sunmaktadır. 2,200 çalışanı bulunmaktadır.

Dört yaşam alanında, doğal ve teknolojik bilimler, ilaç, yaşam bilimi, insanlık ve kültürel çalışmalar alanlarında düzenleyici, mükemmel, bilimler arası branşlar arasında kendi araştırmaları bulunmaktadır. Üniversitenin amacı, performansı ile öğrencilerini memnun etmektir.

Şehir merkezinde bulunan Rostock Üniversitesi, eğitim, araştırma ve yaşamak için harika bir lokasyona sahiptir. Almanya’nın en ünlü turist şehirlerinden biri olan şehirde, ekonomi ve bilim alanlarında kuzeydoğunun en iyi eğitimi verilmektedir.

1419 yılında kurulmuş okul, bugüne kadar teknolojik süreçlerden geçerek yenilenmiştir. Birçok modern binası ve yeni kampüsü ile yenilikçi güce sahip olan üniversitede, 15,000 öğrenci eğitim almaktadır. Ana bölümleri; işletme bilimleri, yaşam bilimi, mühendislik bilimleri, hukuk, tıp, doğa bilimleri ve din bilimidir.

rostock resim

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...