Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi

 

Kuruluş yılı: 1919/1950

Türü: Devlet

Yeri: Poznan, Polonya

Internet sitesi: http://www.usoms.poznan.pl/


 

Poznan Tıp Üniversitesi 1919 yılında tıp eğitimi vermeye Poznan üniversitesi bünyesinde başlamıştır. 1950 yılında bağımsız bir enstitü olarak devam eden okul, 2007 yılında üniversite status kazanmıştır.

Poznan Tıp Üniversitesi modern bir tıp okuludur. Okulun modern bilgisayarlı kütüphaneleri, derslikleri, bilgisayar ve bilimsel laboratuarları bulunmaktadır. Teorik, pratik ve klinik dersler 5 farklı modern üniversite hastanesinde verilmektedir.

1008 uluslararası öğrencisi bulunan üniversitenin toplamda 8200 öğrencisi bulunmaktadır. Eğitimin sistemini ve benimsediği eğitim tarzını sürekli olarak geliştirmeyi amaçlayan okul, bunun için yurtdıındaki birçok partner okulla ortak çalışmalar yürütmektedir.

Rennes and Nancy (Fransa), Berlin, Halle, Kiel, Nürnberg, Mainz, Munchen Regensburg (Almanya), Linkoping (Sweden), Oslo University College and Agder University College (Norveç), Perugia (İtalya), University of Illinois in Chicago, Indiana University in Bloomington, Widener University, Chester Pennsylvania and University of Pennsylvania (Amerika), The University of Edinburgh (İngiltere) Poznan Tıp Üniversitesi’nin dünya çapında anlaşma yaptığı okullardır.

Tanınmış ve prestijli üniversitelerin şehri olan Poznan, Almanya sınırına yakın olmasıyla öğrencilere ilgi çeken değişik etkinlik imkanları sunar. Şehir kültürel aktivitelerinin yanısıra cafeleri ve restoranları ve sosyal ortamlarıyla oldukça canlıdır. Poznan birçok tarihi müzeye, galerilere ev sahipliği yapmaktadır ve birçok uluslararası müzik tiyatro festivallerinin merkezi olarak bilinir.

Sosyal aktivitelerinin yanısıra şehir birçok bağlı kuruluşla küresel ticaretin merkezlerinden biridir.  Yatırım yapan yabancı firmaların sıralamasında en üst sıralarda bulunan  Volkswagen, GlaxoSmithKline, Bridgestone, Allied Irish Bank, Wrigley, SABMiller, Grupa Dalkia, Beiersdorf, Exide, Kronospan Holding, Kimball Electronics Group oraz von der Heyden Group, Bertelsmann, Carlsberg, Duni, Franklin Templeton, GlaxoSmithKline, Grace, Kimball Electronics, Kleffmann, MAN, Microsoft, Wikia gibi firmaların Avrupa merkez şubeleri Poznan’da bulunmaktadır.

Poznan Tıp Üniversitesi’nin Eğitim dili ingilizce olup eğitim verdiği bölümler; Tıp, Ezcacılık ve Fizyoterapidir.


Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...