Pecs Üniversitesi

Kuruluş Yılı: 1367

Türü: Devlet Üniversitesi

Yeri: Pecs

İnternet Sitesi: http://english.pte.hu/


 

Macaristanın güneyinde olan Pecs şehrinde bulunur. Budapeşte’ye 200km uzaklıktadır. Pecs şehri İstanbul ile birlikte 2010 yılı Avrupa başkenti olarak seçilmiş bir şehir olmakla beraber, ülkenin en çok genç nüfusunun bunduğu şehirdir.

Ülkenin en eski devlet üniversitesi olma özelliğini taşıyan Pécs Üniversitesi 1367 yılında kurulmuştur.  10 fakültesi olan bu üniversitenin, 2000 civarında da eğitmeni vardır. Üniversitede 18 farklı ülkeden 32.700 öğrenci eğitim görmektedir.

Üniversitenin tıp fakültesi Dünya Sağlık Örgütünün listesinde yer almaktadır. Tıp fakültesi 23 ayrı klinik bölüme ayrılmıştır. Üniversite hastanesi 1350 yatak kapasitelidir.  Bütün laboratuvarlar Avrupa Birliği’nın en üst standartlarında donatılmıştır.

Tıp ve dişçilik programlarına girecek öğrencilerin İngilizce eğitimli biyoloji, fizik, kimya konularında genel bilgilerini kuvvetlendirmek amaçlı Pre-medikal hazırlık kursu bulunmaktadır.

Üniversite kütüphanesi 1000’in üzerinde dergiye üyedir.

Popüler Bölümler:

İşletme (Middlesex Üniversitesi çift diploma), Tıp, Diş Hekimliliği, Eczacılık

Pecs Üniversitesi  Bölümleri

PECS

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...