Nerede Konaklayacağım?

 

 

Amerika’da geçici konaklamaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Hosteller: Bizdeki karşılığı pansiyon demek olan hosteller öğrencilerin en çok kaldıkları yerlerdir. Hostellere ödemeler haftalık yapılır. Fiziki şartları hostelden hostele değişiklik gösterir. Kimi hostellerde banyo ve tuvalet belli bir grup öğrenci ile ortak kullanılırken kimi hostellerde ise bunlar oda içinde odada kalanlara has olarak bulunabilir. Bazı hostellerde klima, mikro dalga fırın ve TV bulunurken kimilerinde bunlardan birkaçı bulunabilir. Ücrette bu kriterlere bağlı olarak değişir. Hostel ücretleri haftalık 50-100 dolar arasında değişiklik göstermektedir.
  2. Yurtlar: Yurtta konaklama, genelde kurumsal bazı iş yerleri tarafından öğrencilere sağlanan bir imkandır ve iş ile birlikte konaklama sunan işverenler tarafından öğrencilere sunulur. Yurttaki odaların imkanları ve ücretleri, yukarıda hostellerde sunulan imkanlarla ve ücretlerle aynıdır.
  3. Evler: Evde konaklama, öğrencilerin Amerika’ya gittikten sonra tercih ettiği bir konaklama şeklidir. Amerika’ya giden öğrenciler alışma dönemi geçirdikten sonra arkadaş grubu ile birlikte ev tutup kalabilmektedirler. Bu tamamen öğrencilerin istekleri doğrultusunda olmaktadır ve ev tutmadaki zorluklar sebebi ile az tercih edilen bir konaklama şeklidir. Bazı işverenler de ev konaklaması bulunmasında öğrencilere yardımcı olabilmektedir.

Kalacağım yeri kim ayarlayacak?

Konaklamanın ayarlanması 3 farklı şekilde gerçekleştirilebilir:

  1. İşveren ayarlar: Birçok işverenimiz çalışacağınız iş ile birlikte konaklayacağınız yeri de sağlamaktadır. İş sözleşmesini gönderirken nasıl bir konaklama olduğu ve haftalık ücreti belirtilir.
  2. Armada Grandee yardım eder: İşverenin konaklama sağlamadığı durumlarda Armada Grandee kalacağınız yer noktasında size yardımcı olabilir. Sizin için bölgede konaklama araştırması yapar ve size konaklama yeri alternatifleri sunar.  Bu konaklama türü istisnai durumlar hariç hostel, hotel, öğrenci yurdu şeklinde olmaktadır.
  3. Öğrenci kendisi ayarlar: Bazı öğrenciler konaklamalarını ABD’de bulunan tanıdıkları aracılığıyla ayarlayabilir veya Armada Grandee yardımıyla geçici konaklama imkanlarını öğrendikten sonra kendi konaklamasını ayarlayabilir.

 

 

geri2                               iler2

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
05
Work and Travel
01
her sene daha hızlı dolan work and travel kontenjanlarımızdan erken kayıt olarak yararlanın, iş fuarlarına katılmak, er... Devamı...