Neden Yurtdışında Staj

 

Günümüz iş dünyasındaki artan rekabet, teknolojinin fark edilir derecede kendisini yenilemesi, yeni mezun gençlerin sadece okulda öğrendikleri teorik bilgilerle iş dünyasında yeterli başarıyı ortaya koyamamasına neden olmaktadır, başka bir ifadeyle Ülkemizin şu anki iş durumuna baktığımızda birçok üniversite mezununun iş hayatına beklentilerinin altında başladığına şahit oluyoruz. Bu neden bazı iş dünyası gerçeklerinin bizzat iş yerlerinde, anı yaşayarak öğrenilmesi gereksinimini ortaya koymuştur.

Hızla büyüyen dünyamızda artık her alanda uluslar arası iş ve ticaret zirveye ulaşmıştır. Bu hıza ayak uydurabilmenin en önemli yollarından biri uluslar arası alanda tecrübeye sahip olmaktır. Yurtdışındaki staj deneyimi ile birlikle kendinize neler kattığınızı hemen hissedeceksiniz ve kendinize kattığınız bu artıların işe alınma ve çalışma sürecinde size ne gibi faydalar sağladığını anında göreceksiniz. Ayrıca Amerika’da stajınızı yaptığınız yerden alacağınız referans özgeçmişiniz için çok büyük bir ayrıcalık olacağı da unutulmamalıdır.

Bugünün rekabete dayalı iş pazarında, akıcı bir veya birkaç yabancı dilin olması mesleğinizde başarıya ulaşmanız için önemli bir adımdır. Şu çok iyi bilinmelidir ki uluslar arası bir şirkette çalışmak için en önemli kriter artık uluslararası bir dil olan İngilizceyi oldukça iyi düzeyde bilmektir. İkinci olarak ise diğer adaylardan daha donanımlı ve alanınızda tecrübe sahibi olmaktır.

Geleceğiniz için seçtiğiniz çizgi ne olursa olsun, ilgi alanınıza uygun bir staj alanı muhakkak bulunabilir.


Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
Work and Travel
01
Amerika’da Staj İçin Acele Ediniz…
    Armada Grandee Yurtdışı Eğitim danışmanlığı güvencesi ve garantisi ile CIEE Sposorluğu altında Ameri... Devamı...