Merak Ettikleriniz

 

  • Staj süresi ne kadardır ?

Stajınız 3 ay ile 18 ay arasında olabilir.

  • Program süresini uzatabilirmiyim ?

Internship yapmak için maksimum süre 12 aydir ,PCT (Professional Career Trainee ) için toplam süre 18 aydır ve bu sürelerden daha az kalacak sekilde gitmişseniz toplam süreleri asmamak kaydıyla Amerika’da iken uzatma yapabilirsiniz. Program uzatma süreci işlemleri yaklaşık 6 hafta sürdüğü için uzatma başvurularının bu süreç dikkate alınarak yapılması gerekmektedir.

  • Stajımı yaparken masraflarımı kim karşılayacak ?

Programınız boyunca yapacağınız masrafları (kira, yemek, ulaşım) kendiniz karşılamak zorundasınız.

  • Aylık kazancım ne kadar olacak ?

Aylık kazancınız başvurduğunuz pozisyona göre saatlik $8  – $12 aylık ise $1200 – $2000 arasında değişmektedir.( Bazı işlerde bu miktar biraz daha fazla olabilir.)

  • Nerede kalacağım ?

Genellikle kalacağınız yer Stajınızı yapacağınız firma tarafından ayarlanmaktadır. Eğer Çalışacağınız yer bu konuda size yardımcı olamıyor ise Armada Grandee olarak size bu konuda yardımcı oluyoruz.

  • Programa ikinci kez katılabilir miyim?

Staj programı ile Amerika’ya giden öğrencilerin programlarını bitirdikten sonra PCT programı ile tekrar gidebilmeleri için (Staj planlarını PCT ile 18 aya tamamlamaları için ) tek kural Staj programı bitiş tarihinden itibaren 2 yıl geçtikten sonra başvura bilmektir.

  • Yurtdışına gittikten sonra staj yerimi değistirebilir miyim ?

Zorunlu haller dışında staj yerinizi değiştiremezsiniz ki bu zorunlu haller sözleşme kurallarına uyulmamış durumunda oluşabilecek durumlardır.

  • Açık öğretim öğrencisiyim. Programa katılabilir miyim ?

Açık öğretim veya 2 yıllık bir üniversite okuyorsanız veya mezun iseniz Eğer alanınızda da tecrübeniz var ise ( minumum 2 yıl ) ( Turizm ve Otelcilik 1 yıl ) Amerika’da İnternship programına katılabilirsiniz.

  • Staj süremin bitiminde Amerika’da seyahat etme hakkım var mı ?

Amerikaya staj sürenizden 10 gün önce gidebileceğiniz gibi, Süreniz bittikten sonra 30 gün kalış hakkınız var fakat sigortanız bu süreyi kapsamayacaktır.


Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
Work and Travel
01
Amerika’da Staj İçin Acele Ediniz…
    Armada Grandee Yurtdışı Eğitim danışmanlığı güvencesi ve garantisi ile CIEE Sposorluğu altında Ameri... Devamı...