Mainz Johannes Gutenberg Üniversitesi

 

Kuruluş yılı: 1477

Türü: Devlet

Yeri: Meinz

Internet sitesi: http://www.uni-mainz.de/eng/


 

Gutenberg üniversitesi Meinz bölgesinde kurulu, geleneklerin yeniliklerle buluştuğu, Almanya’nın en büyük kampüslerinden birine sahip olan ve en büyük araştırma merkezlerinden birisidir. Tüm dünyadan öğrencileri ve öğretim üyelerini bir araya getirerek çoklu kültür çerçevesinde kaliteli eğitimi amaçlayan bir üniversitedir.

15. yy. ünlü baskıcı ve matbacı Johannes Gutenberg’den adını alan üniversite teorik eğitimin uygulamalı alanlara dönüştürülmesi alanında 480 profesor ve 2400 akademik üye ile öğrencilerine yardım etmektedir.tamamı Alman araştırma kurumu tarafından onaylı 150 enstitüde 11 araştırma merkezi, bagımsız  Müzik okulu, 7 araştırma eğitimi grubunda öğrenciler eğitim hayatlarını devam ettirebilir.

Lisans noktasında 90 üzeri alanda sayısız ders kombinasyonu ile  insan ilişkileri, sosyal bilimler, hukuk, ekonomi ve tıp alanlarında, ayrıca sanat ve müzik akademisi ile 35.100 öğrenciye hizmet vermektedir. Bu öğrencilerin %15’i uluslararası statüde eğitimlerini devam ettiren  ve Gutenberg üniversitesi fırsatlarından yararlanan öğrencilerdir.

Uluslararası akademi topluluğunun daimi üyesi olan üniversite aynı zamanda yerel toplumla olan ilişkilerinin güçlü tutmasıyla tanınmaktadır. Rhine-Main bölgesi Almanya’nın ekonomi anlamında en kuvvetli bölgesi olarak gösterilmektedir ve üniversite iş dünyasında ve endüstriyel anlamda bu kültürün vazgeçilemz bir parçası ve en büyük destekçisidir.

1477’de kurulan üniversite, Almanyanın ve Avrupanın en köklü üniversitelerinden biridir. Global vizyonu, ilkeleri ve bu ilkerlere ulaşmak için geliştirdiği metodlar bakımından orta Avrupa’nın en iyi üniversiteleri arasında gösterilmektedir.

Üniversite bünyesinde bir elektron hızlandırıcısı, polymer araştırma labaratuarı, araştırma reaktörü ve çok sayıda kimya labaraturarı bulunmaktadır. Her sene binlerce bilimsel makale ve yayın yazılan bu saygın üniversite özellikle kimya, sosyal bilimler, botanik, coğrafya, görsel sanatlar, atletizm konularında bir çok uluslararası  ve akademik ödül sahibi ve bu alanlarda başta gelen üniversitelerden biridir.

Üniversitede ayrıca web üzerinden yayın yapan yeni gelen üniversite öğrencilerine üniversiteyi, şehri, sosyal hayatı, içeren kısa videolar sunan ve sempozyum konferans gibi konularda canlı yayınlar yaparak öğrencilerin adaptasyon sürecini minimize eden bir televizyonu bulunmaktadır: www.ersti.tv

Economi ve Teknoloji Bakanı Rainder Brüderle, Sosyal Güvenlik Bakanı Franz Josef Jung, ünlü yazarlar Bela Rethy, Gunten Reiche üniversitenin mezunları arasında yer almaktadır.

Mainz Johannes Gutenberg Üniversitesi Bölümleri

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...