Macaristan’da Konaklama İmkanları

Ev Kiralama: Macaristan’da öğrenciler için en sık başvurulan çözüm ev kiralamaktır. Genellikle 2 öğrencinin paylaşacağı biçimde mobilyalı evler kiralanmakta ve öğrenciler bu evlere yerleştirilmektedir. Ev kiralanabilmesi için ilgili evin depozitosunun ve ilk ay kirasının ödenmesi gerekmektedir. Bu nedenle Macaristan’a gelirken yanınızda “özellikle ev kiralama işlemleri için kullanacağınız” 600 Euro civarında bir para getirmelisiniz. Kiralayacağınız paylaşımlı evlerin aylık kiraları, evin durumu, büyüklüğü, okula yakınlığı ve mobilyalarına göre kişi başı en az 200 Euro civarında olacaktır.

Özel Öğrenci Yurtları: Macaristan’da öğrencilere sunulabilen bir diğer konaklama modeli ise özel öğrenci yurtlarıdır. Özellikle yabancı öğrencilerin tercih ettikleri bu yurtlar, tercihe göre 1-2 ya da 3 kişilik odalar sunmaktadır. Bu yurtların kişi başı aylık ücreti genellikle 220 – 450 Euro civarında olmaktadır. Özel yurtlarla sözleşme dönemlik ya da yıllık olarak yapılır. Öğrencilerden kayıtta 400-500 Euro civarında depozito alınır. Devlet yurtlarında her zaman yer olmayabilir. Devlet yurtlarının ücretleri aylık 100-120 Euro arasındadır.

 

Son Güncelleme: 20.07.2014

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edin



Güncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...