Lodz Üniversitesi

 

Kuruluş yılı: 1945

Türü: Devlet

Yeri: Lodz, Polonya

Internet sitesi:http://www.p.lodz.pl


Lodz Üniversitesi 1945 yılında eğitim kurumlarının bir devamı olarak kurulmuştur. Üniversitenin şu anda 12 fakültesi bulunmaktadır. Bu fakültelerde toplamda 38 alanda 160 uzmanlık eğitimi verilmektedir. Mevcut 43.000 öğrencisi,2,360 Akademik Personeli, 560 profesörü ile Polonya’daki lider üniversitelerden biridir. Şu ana kadar ortalama 140.000 mezun öğrenci vermiştir. Lodz Üniversitesine olan ilgi sadece eğitim kalitesinden değil, Lehçe, İngilizce ve Fransızca olarak verilen modern programlarından da kaynaklanıyor. Bu sayede şu anda Polonyalı öğrencilerinin yanı sıra 70 farklı ülkeden gelen yabancı öğrencilerle kültürel çeşitlilik yaratmıştır.

Lodz Üniversitesi, birçok yabancı üniversite ile ikili anlaşmalar yapmıştır. Bunun sonucunda öğrencilerine çift diploma alma imkanı sunmaktadır. Bu partner üniversitelerin önde gelenleri aşağıdaki gibidir:

Fransa

Université Jean Moulin Lyon 3,

Université François – Rabelais (Tours)

Almanya

Westfälische Wilhelms – Universität Münster,

Amerika

University of Texas at Austin,

University of Michigan,

University of Baltimore

R. H. Smith School of Business,

University of Maryland

Towson University

 

İngilizce eğitim verilen ve popüler olan lisans bölümleri arasında Bilgisayar Bilimleri, Kalkınma Ekonomisi, Enformasyon ve Ekonometri, İşletme Yönetimi, İngiliz Dilbilimi ve Uluslararası İşletmecilik yer almaktadır.

Polonya’nın en büyük üçüncü şehrinde yer alan Lodz Üniversitesi kampüsü, şehir merkezine sadece 15 dakika yürüme mesafesinde, yeşillik bir alana kurulmuştur. Polonya’nın en büyük üniversite kütüphanelerinden biri okul kampüsündedir. Ayrıca kampüste öğrencilerin faydalanabileceği bir çok spor kompleksi, cafe, öğrenci sosyal tesisi ve kafe bulunmaktadır.

universtiy lof lodz

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...