Lodz Teknik Üniversitesi

 

Kuruluş yılı: 1945

Türü: Devlet

Yeri: Lodz,Polonya

Internet sitesi:http://www.p.lodz.pl


 

Lodz Teknik Üniversitesi 1945 yılında kurulmuştur ve o günden bugüne Polonya’da en büyük üniversitelerden biri olmuştur. Polonya’nın en büyük üçüncü şehri Lodz’daki sanayi faaliyetlerinin artmasıyla Teknik bir üniversite kurma çabaları başlatılmış ve eski bir fabrika’da ilk dersler verilmeye başlanmıştır. Üniversitenin ilk bölümleri Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Kimya olmuştur. Şu anda Lodz Teknik Üniversitesi  20.000’nin üzerinde öğrenciye 9 fakültede  36 alanda 276 profesör, 1505 Akademik Personel ve 3,134 personel ile eğitim vermektedir.

2007/2008 yıllarında Lodz Teknik Üniversitesine Avrupa Komisyonu tarafından ECTS Etiketi verilmiştir. Polonya’da Avrupa standartlarında eğitim veren ilk üniversite olma başarısını elde etmiştir.

Lodz Teknik Üniversitesi, Newsweek gibi bir çok ünlü gazetelerce Lodz bölgesindeki en iyi üniversite olarak gösterilmiştir.

Okul, Bachelor of Arts (BA), Bachelor of Science (BSc), Yüksek Lisans (MA) ve Yüksek Lisans (MSc) eğitimi sunmaktadır. Ayrıca hemen hemen bütün bölümler doktora programları da sunmaktadır. Eğitim sistemleri tamamen Avrupa komisyonunun onayladığı şekildedir ve bu sayede öğrencilere yurtdışında sistem değişikliği olmadan eğitim olanağı sunmaktadır.

Makine Mühendisliği,Malzeme Teknolojileri ve Tekstil Tasarımı,Fizik Mühendisliği, Bilgi Teknolojileri ve Uygulamalı Matematik,Biyoteknoloji ve Gıda Bilimleri, Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği öne çıkan popüler bölümlerindendir. Biyomedikal Mühendisliği ve Tekstil Mühendisliği sürekli olarak yeni teknolojilerle geliştirilen bölümlerdir.

Lodz Teknik Üniversitesi dünyada 40 ayrı ülkede 300 üniversite arasında değişim programları uygulamakta ve öğrencilerine yurtdışında farklı üniversitelerde eğitim ve staj olanakları sağlamaktadır. Üniversite’de Lehçe, İngilizce ve Fransızca dersler verilmektedir.

Ayrıca Lodz Teknik Üniversitesi her öğrencinin gelişimi için mükemmel koşullarda eğitim ve eğlence imkânı sağlamaktadır. Üniversitenin kendine ait  ait spor Merkezi , 3 adet oyun salonu, küçük bir spor salonu ve oyun alanı mevcuttur.Bunun dışında yabancı kitapların pahalı olduğu Polonya’da binlerce kitaplık kütüphanesi ile öğrencilerin bilgiye ulaşımını kolaylaştırmıştır.

tecnical university of lodz

 

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...