Konaklama Seçenekleri

Yurtdışında yabancı dil programlarına katılacak öğrencilerin birçok konaklama seçeneği vardır.

Aile Yanı Konaklama(Homestay):  En çok tercih edilen konaklama şeklidir. Bu çeşit bir konaklama, yabancı dili geliştirmek ve gidilen ülkenin insanını ve kültürünü tanımak için önemli bir fırsattır. Aile yanında öğrenci düzenli ve emniyetli bir ortam bulur. Öğrenciye mobilyalı bir oda ve yemek verilir. Öğrencileri evlerinde ağırlayacak aileleri okul organize eder. Okul, öğrencileri ailelerin yanına yerleştirirken onların tercihlerini dikkate alır. Öğrenciler kendilerine uygun ailelerin seçilmesi için isteklerini bildirmelidir. Örneğin sigara içip içmedikleri, yemek tercihleri, alerjileri, çocuklu veya çocuksuz bir aile tercihi gibi…

 

Yurt Konaklama, Öğrenci Evleri(Student House,Student Residence): Öğrencilerin aile yanından sonra en çok tercih ettikleri diğer seçenektir. Yurtlarda odalar tek kişilik yada paylaşımlı olur. Tuvalet ve banyolar da çoğunlukla diğer öğrencilerle ortak kullanılır ancak bazı yurtlar oda içerisinde özel banyo imkanı sunmaktadır. Ortak kullanıma sunulan öğrencilerin kendi yemeklerini pişirebilecekleri mutfaklar bulunur. Yemekler yurdun kafeteryasında da yenilebilir.  Odaların temizliği görevliler tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. Genellikle tüm öğrenciler tarafından kullanılabilen çamaşırhane, internet erişiminin olduğu bilgisayar laboratuvarları ve televizyon salonlarının bulunduğu ortak kullanım alanları yurtlarda mevcut bulunmaktadır. Yurt içinde çalışma odaları vardır. Aile yanına oranla daha rahat bir hareket ortamı sunar. Okul yurtlarında yer bulmak genelde zordur. Çoğu özel dil okulu yabancı dil öğrencilerine yurttan ziyade aile yanında konaklama imkanı sunar. Özellikle yaz aylarında birçok yurt erken tarihlerden itibaren dolmaktadır.

 

 

Otel Konaklama: Geçici bir süre otelde konaklama da bir alternatif olarak sunulur.

Konaklama ücretleri gidilen ülke ve şehre göre değişir. Küçük şehirlerde konaklama ücretleri doğal olarak daha ucuzdur. Bazı okullar yerleştirme ücreti talep edebilir. Bu ücret size uygun bir konaklamanın bulunması için bir defaya mahsus olarak alınır.

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
Work and Travel
01