Koblenz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1973

Türü: Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Yeri: Koblenz

Internet sitesi:  www.hs-koblenz.de

Koblenz Uygulama Logo

Koblenz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, araştırmalarına ve eğitimine 1973 yılından beri mühendislik, sosyal bilimler ve işletme yönetimi alanında devam etmektedir.

Uluslararası bölümlere sahip olan okulun 3 tane kampüsü bulunmaktadır. 6 fakültede 60 farklı lisans bölümüne ev sahipliği yapan okul, mezun öğrencilerinin kariyerlerine en iyi şekilde başlamalarını sağlar. Üniversitenin 8000 öğrencisi bulunmaktadır.

Koblenz Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde 4 fakülte bulunur. Bunlar,  Mimarlık, Mühendislik, İşletme ve Sosyal Bilimler fakülteleridir. Rhein Ahr Kampüsü lisans ve yüksek lisans alanında İşletme ve Sosyal Bilimler, Matematik ve Teknoloji gibi alanlara ev sahipliği yapmaktadır. The Westerwal Kampüsü, Höhr-Grenzhausenda kuruludur. Bu kampüs, Almanya’nın seramik endüstrisinin merkezidir. Merkezde, Seramik ve Cam Sanatları, Malzeme Mühendisliği (Cam ve Seramik) gibi bölümler bulunmaktadır.

Koblenz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi modern donanıma sahip olup, öğrencilere sıcak ve samimi bir ortamda eğitim sunar. Uluslararası karakteri, öğrencilerin günlük hayatında önemli yer tutmaktadır. 120 uluslararası üniversite ile partner olarak çalışmaktadır. Ayrıca öğrencilerine değişim programları sunarak, farklı ülkelerde eğitimlerine devam etmelerini sağlar.

Koblenz Uygulama Resim

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...