Kanada’da Sertifika ve Diploma Programları

 

Kanada, kaliteli eğitim sistemi ve yüksek hayat standartları ile sertifika ve diploma programı düşünen birçok öğrencinin tercihleri arasında yer almaktadır. Hem teorik, hem de pratik eğitim veren mesleki sertifika ve diploma ya da co-op programları, sundukları staj olanakları ve çalışma imkanları ile Kanada’da iş hayatına dahil olarak uluslararası bir deneyim kazanmanızı sağlar.

Kanada’daki sertifika ve diploma programları genelde kısa süreli olarak düzenlememektedir. Programlar ağırlıklı olarak 8-9 ay sürmektedir.Kanada’da uzun süreli diploma programları Post Graduate programı olarak isimlendirilmektedir. Toplam 1 yıl süreli Post Graduate programına katılan öğrenciler, eğitimlerini tamamladıktan sonra eğitim almış oldukları alanda Kanada’da 1 yıl çalışma hakkına sahip olurlar.

Kanada’da sertifika ve diploma programı oldukça yaygındır. Bu programlar genellikle community college, üniversite ve kariyer kolejlerinde verilmektedir.

Vancouver bölgesi özellikle turizm alanında olmak üzere çok sayıda çeşitli sertifika programları sunarken Toronto bölgesinde IT ve işletme alanında eğitim veren okulların sayısı dikkat çeker. Her iki bölgede de işletme, pazarlama ve ticaret alanında sertifika ve diploma programları sunan okullar mevcuttur. Bunların dışında; sağlık bilimleri, çevre bilimleri, hemşirelik, biyoloji, uluslararası ticaret, ticaret ve teknoloji, madencilik, enformasyon teknolojileri, bilgisayar mühendisliği teknolojileri, otomotiv, mimarlık teknolojileri, makine mühendisliği teknolojileri, teknisyenlik, elektronik mühendisliği teknolojileri, bilgisayar programcılığı, güzel sanatlar, endüstriyel tasarım, grafik dizayn, animasyon, film yapımı, müzik, iletişim ve halkla ilişkiler gibi programlar da vardır.

Giriş koşulları okullara göre değişmekle ile birlikte minimum IELTS 6.0 yada TOEFL 80istenmektedir ya da okulun uygulayacağı kendi sınavından başarılı ile geçmeniz gerekmektedir.

Centennial College, Humber College, Seneca College, George Brown College ve Sheridan College bu programlara katılabileceğiniz en seçkin okullar arasındadır.

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
Work and Travel
01