Jena Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1991

Türü: Devlet

Yeri: Jena, Almanya

Internet sitesi: www.fh-jena.de/

 

 

 

FH Jena, Uygulamalı Bilimler alanında 1 Ekim 1991’de Jena şehrinde kurulmuştur. Jena şehri 2008 yılında “Bilim Kenti” ünvanını almıştır. Şehir merkezine ve hatta her yere yakın bir bölgede konumlanmış olan üniversitenin büyüleyici bir mimari tasarımı vardır. Uygulamalı bilimler alanında kurulmuş ilk üniversite FH Jena’dır.

 

Bilimsel ve uygulamaya yönelik referansları ile FH Jena Avrupa ve ötesindeki üniversitelerle iş birliği yapmaktadır. Aynı zamanda Sanayi ile de iş birliği içerisindedir. Örneğin Zeiss, Jenoptik, Siemens, IBM. Jena’daki endüstriyel araştırma kurumları modern teknolojiyi, son model yönetim ve bilimsel yeniliği temsil etmektedir. Endüstri ile iç içe olması FH Jena öğrencilerine geniş staj yapma alanları sunar.

1,286 sı lisans birinci sınıf olmak üzere toplamda 4,901 öğrenciye sahip olan üniversite 36 lisans, 36 mastır programı sunmaktadır.

FH Jena’yı diğer üniversitelerden öne çıkaran özelliği diploma tezlerinin yazılış biçimidir. Tezler sanayi ile işbirliği içerisinde yazılır. Bu özellik gelecekteki mezunların ihtiyaçlarını karşılamak için ders programlarında sürekli bir değişimi garanti eder.

En popüler bölümler; Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Işletme, Mimarlık, Mekatronik.

Jena Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bölümleri

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...