International Business School (IBS) Budapest

Kuruluş yılı: 1991

Türü: Özel

Yeri: Budapeşte, Macaristan

Internet sitesi: http//www.ibs-b.hu


 

IBS 1993 yılında Macaristan ın Budapeşte şehrinde kurulmuştur ve 18 yıl önce kurulmasına rağmen dünyanın en prestijli okulları arasına girmeyi başarmıştır. IBS bu unvanı uluslararası saygınlıktaki  uzman eğitimcileri, Oxford’dan gelen misafir profesörleri tarafından verilen nitelikli eğitim programlarının yanı sıra paylaşımcı kültürü, akademik titizliği, işbirlikçi takım çalışması, girişimciliği, bitmeyen yenilikçiliği ve resmi anlaşmalı ortak kurumlarda devam ettirme imkânlı eğitimi sayesinde kazanmıştır.


Uluslararası uzmanlar, yurt dışından gelen konuk profesörler ve Avrupa, Orta ve Güney Amerika, Asya ve Afrika dan gelen öğrenciler sayesinde  IBS kültürel etkileşim ve ağ için cazip bir mekan olarak göze çarpıyor. 60 farklı ülkeden 1300 civarında öğrencisi ile tam anlamıyla uluslar arası bir okuldur. %40 ‘a varan yabancı öğrenci sayısıyla Macar Yüksek Öğretiminde yüzde olarak en fazla yabancı öğrenciyi barındırır.

Değişim programları sayesinde, IBS öğrencileri Budapeşte dışında 20 farklı ülkede, 80’den fazla ortak enstitüde eğitim imkânına sahiptir. Ayrıca dünyanın en heyecan verici şehirlerinde, en iyi iş okullarında en az bir sömestr misafir edilirler.

Öğrenciler, eğitimleri sonunda prestijli Oxford Brookes Üniversitesi’nin diploması ile mezun olur. 3.eğitim yılında öğrencinin bir eğitim yılını dünyanın önde gelen firmalarında çalışarak tamamlaması IBS’in  tartışmasız üstün avantajıdır.

Business Network Merkezi’nin bir parçası olan ve 202 odası bulunan Kariyer Ofisi, IBS öğrencileri için farklı bir kariyer destek hizmeti sağlar. IBS mezunlarının% 88’i, 2009 yılında İş Ağı Merkezinin yaptığı bir ankete göre, mezun olduktan sonra 6 ay içinde bir iş bulabildiler.

IBS Budapeşte Üniversitesi bölümleri

IBS

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...