İngiltere’de Pre-Sessional Kursu

İngiltere’de Pre-Sessional Kursu Ne Demektir? Kimler, Ne Amaçla Katılır?

Bu kurslara İngilizce tamamlama kursları da diyebiliriz. Eğer öğrenci bir lisans ya da master programı için gerekli bütün şartları yerine getirdiği halde İngilizcede az bir puan eksikliği görülürse, yani IELTS ‘den istenen İngilizce puanınını az bir puanla alamamış ise, bu kurslara katılarak bir lisans ya da master programından kabul alabilir. Bu tarz kursların genel amacı; ileri İngilizce dersleri, Akademik İngilizce, İngilizce yazma ve okuma, Konuşma İngilizcesi ve sunumlar ile İngilizce düzeyini yükseltmektir.

* İngiltere’de Pre-Sessional kursları Akademik yıl takvimi içerisinde genellikle Haziran ve Eylül ayları arasında düzenlenmektedir.

* Öğrencilerin sınav sonuçlarına göre bu kurslar 4-12 hafta arası sürer.

* Bu programın tamamlanmasının hemen ardından öğrenci kabul almış olduğu lisans veya yüksek lisans programlarına başlayabilir.

Aşağıda bazı örneklemeler bulabilirsiniz;

Örnek 1: İngiltere’deki üniversiteler genellikle “Art and Design” bölümü için, 7.0 IELTS puanı ister, öğrencinin IELTS puanı 6.5 ise, 4 hafta pre-sessional kursuna katılması istenebilir.

Örnek 2: “Hukuk”  bölümü için ise, 7.0 IELTS puanı ister, ancak öğrencinin IELTS puanı 6.0 ise, 8-12 hafta pre-sessional kursuna katılması istenebilir.

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edin
Güncel Haberler
Work and Travel
01