İngiltere’de Pre-Master Programı

İngiltere’de Pre-Master Programı Nedir? Kimlerin Katılması Gerekir?

İngiltere’de eğitim almak istediği alanla ilgili Akademik düzeyi ve İngilizce seviyesi bir master programına yetersiz olan öğrenciler “Pre-Master” adı verilen ve amacı öğrenciyi yurtdışında master programlarına hazırlamak olan bir hazırlık eğitimi alırlar. Bu hazırlık kursuna bir üniversite mezunu olan yani lisans diploması olan herkes katılabilir. Programı tamamlayan öğrenci kursa katıldığı üniversitede ya da başka bir üniversitede master eğitimine başlar. Bu tarz bir hazırlık kursunun süresi 3, 6 veya 9 ay olabilir.

İngiltere’de Pre-Master kurslarında öğrencilere master programında ihtiyacı olacağı akademik hazırlık eğitimi ile birlikte İngilizce eğitimi de verilmektedir. Üniversitelerin Master Programlarına başvuru esnasında istedikleri şartlardan bir tanesi IELTS sınavında başarılı olmak ve en az 6.0-6.5 puan almaktır. Pre-Master kursları İngilizce eğitiminin yanısıra öğrencinin bu sınavlardan da başarılı olması için hazırlanmıştır.

İngiltere’de Pre-Master eğitimi sonucunda öğrenci bir sertifika alır ve bu sertifika dünyanın pek çok ülkesindeki üniversiteler tarafından tanınır. Bu bakımdan öğrencinin seçip yapacağı geniş bir okul seçeneği olacaktır.

Eğer İngilizce ve akademik düzeyiniz düşük ise ve İngiltere’de iyi bir üniversiteden kabul almak istiyorsanız bu tarz bir Pre-Master kursuna katılmanızı tavsiye ediyoruz.

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edin
Güncel Haberler
Work and Travel
01