İngilizce Hazırlık Yılı

Macaristan ve Polonya’da Üniversite Okumak İsteyenler İçin Malta ve İngiltere’de İngilizce Hazırlık Programları

Armada Grandee Gateway Schools, İngilizce Hazırlık Eğitiminizi Başarı Öyküsüne Dönüştürüyor!

İngilizce hazırlık eğitimi, yurtdışında okuyacak olan öğrencilerin eğitim süreçlerini, motivasyon, performans ve başarılarını doğrudan etkileyecek olan çok hayati bir dönemdir. Bu süreçte öğrenci eğitim yaşamı boyunca aktif biçimde kullanmak zorunda kalacağı İngilizce dilini öğrenmek ve üniversiteye hazırlanmak zorundadır. Ancak, Polonya, Macaristan gibi anadili İngilizce olmayan ülkelerde üniversite okuyacak olan öğrencilerin, İngilizce öğrenme süreçlerini, bu dilin anadil olarak konuşulduğu bir ortamda öğrenmeleri çok önemlidir. Maalesef her yıl çok sayıda öğrenci, İngilizce hazırlık eğitimi dönemini başarılı biçimde tamamlayamadığı ya da geç tamamladığı için üniversiteye başlayamamakta, eğitim almaktan vazgeçme noktasına gelebilmektedir. Bu nedenle Armada Grandee olarak öğrencilerimize, İngilizce hazırlık yılını İngiltere ya da Malta gibi, İngilizcenin resmi dil olarak kullanıldığı bir ülkede eğitim alarak geçirmelerini çok önemsiyoruz. Bu seçeneğin maddi olarak öğrenci ve veliye hiçbir ekstra külfeti olmadığı gibi, öğrencinin başarı ve özgüvenini çok ciddi oranda arttırdığı net bir gerçektir.

Macaristan ve Polonya gibi ülkelerde İngilizce eğitimi alacak olan öğrencilerin, bu eğitimi bu ülkeler yerine, İngiltere ya da Malta’da almayı tercih etmelerinin önemini ve doğruluğunu, aşağıdaki karşılaştırmalı analizde görebilirsiniz. Lütfen bunu dikkatle inceleyin ve kararınızı buna göre verin. Her iki seçeneği de tercih edebilir, İngilizce hazırlık yılınızı dilerseniz okumak istediğiniz üniversite bünyesinde, dilerseniz İngilizcenin resmi dil olarak konuşulduğu başka bir ülkede alabilirsiniz. İngilizce Hazırlık eğitimlerini İngiltere ya da Malta’daki Armada Grandee Gateway Schools’da almak isteyen öğrencilerimize, aynı hizmetler 2 yıl süreyle verilmekte, bu öğrencilerin her iki ülkede de eğitim, konaklama ve tüm danışmanlık hizmetleri ekstra bir ücret alınmaksızın yerine getirilmektedir.

Armada Grandee Gateway Schools Ne Demektir?

Armada Grandee Gateway Schools, yurtdışında İngilizce eğitim alacak olan öğrencilere İngilizce hazırlık eğitimi veren ve bu öğrencilerin gidecekleri üniversitede eğitimlerine başlayıp, sorunsuz biçimde okuyabilmelerini amaçlayan İngiltere ve Malta’daki dil okullarıdır.

Üniversiteye Sözleşme Garantili Yerleştirme

İngilizce hazırlık eğitimini Armada Grandee Gateway Schools bünyesinde alan öğrencilerimiz aynı zamanda tercih ettikleri üniversitelere de sözleşme garantili olarak yerleştirilmektedirler. Bu nedenle Armada Grandee Gateway Schools, hem dil eğitiminizi en iyi biçimde almanızı hem de üniversite yerleşiminizi garanti altına alan çok avantajlı bir seçenektir.

Armada Grandee Gateway Schools ve Diğer Ülkeler Karşılaştırması

Aşağıda seçenekleriniz arasındaki karşılaştırma, Diğer Ülkeler (Polonya, Macaristan, vb) ve Armada Grandee Gateway Schools (İngiltere, Malta) olarak yapılmıştır.

Bir Akademik Yılda Yapılacak Toplam Masraf AYNIDIR!

           Diğer Ülkeler  : 7,500 – 8,000 Euro

           Malta               : 7,500 – 8,000 Euro

           İngiltere          : 9,000 – 9,500 Euro

Öğrencinin bir akademik yıl boyunca diğer ülkede eğitim, konaklama, beslenme ve ulaşım için yapacağı harcama ortalama 7500 – 8000 Euro olacaktır. Armada Grandee Gateway Schools seçenekleri, bu oran düşünülerek oluşturulmuş olup, öğrencinin aynı harcamayı yaparak İngilizceyi anadil olarak konuşan bir ülkede en iyi biçimde öğrenebilmesini ve yaşamı boyunca bir daha İngilizce eğitimine ihtiyaç duymamasını temin etmektedir..

Öğretmen Kalitesi:

           Diğer Ülkeler: Üniversitenin tahsis edeceği Macar, Polonyalı vb. bir İngilizce öğretmeni              

           İngiltere/Malta: British Council onaylı, İngiliz İngilizce öğretmeni

Diğer ülkelerde dersleri verecek olan öğretmenler, üniversitenin tahsis edeceği yerli İngilizce öğretmenleri olmaktadır. Bu uygulama Türkiye’de de geçerli olup, ülkemizde de hazırlık eğitimi alan öğrenciler İngilizceyi yeteri derecede öğrenememektedir. Öte yandan Armada Grandee Gateway Schools’da öğrencilere, akredite İngiliz öğretmenlerce, British Council standartlarına uygun olarak İngilizce dersi verilmektedir.

İngilizcenin Öğrenileceği Ülke:

           Diğer Ülkeler: Macaristan, Polonya…

           İngiltere/Malta: İngiltere, Malta

Yabancı dil en sağlıklı olarak konuşulduğu ve yaşandığı yerde öğrenilir. İngilizce öğrenmek için İngiltere ve Malta, anadili İngilizce olmayan her ülkeye göre daha doğru ve mantıklı bir seçimdir.

Derslikteki Öğrenci Sayısı ve Türk Öğrenci Oranı:

           Diğer Ülkeler: 20 / 15

           İngiltere/Malta: 15 / 4

Diğer ülkelerde üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıfının çok büyük bir bölümü Türk öğrencilerden oluşmaktadır. Çünkü bu ülkelere eğitim için gelen ve İngilizce seviyesi bu kadar düşük olan çok az ülke bulunmaktadır. Bu durum ise üniversitenin İngilizce hazırlık sınıfındaki öğrencilerin neredeyse tamamının Türkiye’den olmasına neden olmaktadır. Armada Grandee Gateway Schools ise dünyanın birçok farklı ülkesinden öğrencilerin İngilizce öğrenmek için geldiği okullar olup, derslikte bulunan milliyetlerin oranı kontrol altında tutulmaktadır. Sınıfta Türkiye ya da başka bir ülke öğrencisi sayısının baskın olmasına izin verilmemekte, enternasyonal bir eğitim ortamı sağlanmaktadır.

Öğrencinin Ders Dışında Pratik Ortamı:

           Diğer Ülkeler: % 25

           İngiltere/Malta: % 100

Diğer ülkede öğrencinin öğretmeni yerel bir öğretmen, sınıf arkadaşlarının büyük bölümü Türkiye’den ve dışarıda konuşulan dil de farklı bir dil olacağından, İngilizce pratik olanakları doğal olarak çok kısıtlı olacaktır. Armada Grandee Gateway Schools’da ise hem ders, hem sosyal hayat hem de konakladıkları yerlerde öğrenciler İngilizce ile iç içe yaşamakta, İngilizceyi yaşamlarının bir parçası olarak öğrenmektedir. İngilizce pratik ortamı ve öğretmen niteliği, grup sayısı, grup niteliği, gibi diğer unsurlar da göz önüne alındığında, İngilizce hazırlık eğitimini Armada Grandee Gateway Schools’da alan bir öğrencinin geleceği seviye, doğal olarak diğer ülkede hazırlık eğitimi alan öğrencilerden tüm alanlarda (özellikle de konuşma ve anlama) çok daha ileride olacaktır. Bu avantaj öğrencinin bölüme başladığında dersini daha iyi anlamasını ve çok daha başarılı olmasını da sağlayacaktır.

Öğrencinin Üniversitede Derse Başlamaya Hazır Olma Olasılığı:

           Diğer Ülkeler: %65

           İngiltere/Malta: %100

Diğer ülkelerde İngilizce eğitim almayı tercih eden öğrencilerin bir kısmı, yukarıda belirtilen faktörler nedeniyle daha İngilizce hazırlık döneminde başarısız olmakta, motivasyonunu kaybetmekte ve bölüme başlayamadan eğitimi bırakabilmektedir. İngilizce eğitimini tamamlamış olarak bu ülkelere gelen öğrenciler ise bölümlerine hemen başlamakta, başarısızlık duygusu yaşamamakta, çok daha iyi motive olmakta ve yüksek bir özgüvenle lisans eğitimlerine başlamaktadırlar.

Adaptasyon:

Bazı öğrenci ve veliler “adaptasyon sürecinde iyi olur” anlayışıyla hazırlık yılında ‘Diğer Ülkede’ İngilizce eğitimi almayı tercih etmek gerektiğine inanırlar. Bu hatalı bir yaklaşım olabilir. Öğrencilerin öncelikle ihtiyacı, ailelerinden uzakta, başka bir ülkede yaşamaya alışma özgüvenidir. Bu özgüvenin nerede kazanıldığı önemli değildir. Hazırlık eğitimini İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu bir ülkede alan öğrenci, dili hızla öğrenecek, sosyal hayatta hemen kullanmaya başlayacak, önce yakın çevreye sonra da ülkeye hemen adapte olacaktır. Bu, onda büyük bir özgüven oluşturacak, İngilizce bilmenin, kendisine dünyanın her yerini yaşanılır ve kolay alışılır olacağı özgüvenini verecektir. Öğrencinin daha sonra üniversite eğitimi için gideceği ülke ve şehre adapte olması, çevre edinmesi ve sosyalleşmesi onun için zaten çok kolay ve doğal olacaktır. Globalleşen dünyada iyi derecede İngilizce konuşabilen biri, sahip olacağı sosyal özgüven ile dünyanın her yerine hemen adapte olur.

 

Son Güncelleme: 15.07.2014

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...