GRE Sınavı

Lisansüstü programlara giriş kapınız ve kariyer yolunuzda attığınız önemli bir adımdır.

Lisansüstü programlar ve işletme okulları, lisansüstü düzeyinde çalışmaya hazır olup olmadığınızı anlamak için GRE sonuçlarını kullanırlar. GRE herhangi bir belirli alana ait olmaksızın, sözel mantık, sayısal mantık, eleştirel düşünme ve analitik düşünme becerilerini ölçer.

Analitik Yazma:

Eleştirel düşünme ve analitik yazma becerilerini, özellikle de sınava girenlerin karmaşık fikirleri açıkça etkin bir şekilde ifade edip etmediklerini ölçer.

Sözel Mantık

Sınava girenlerin yazılı materyalleri analiz edip değerlendirme becerilerine odaklanarak okuduğu anlama becerilerini ölçer

Sayısal Mantık

Aritmetik, cebir, geometri ve veri analizi gibi temel becerilere odaklanarak problem çözme yeteneğini ölçer.

GRE Sınavına kim neden girer?

Her yıl yaklaşık 230 ülkeden 600.000 lisansüstü eğitim öğrenci adayı GRE Genel sınavına girer. Farklı ülkelerden gelen adaylar çeşitli eğitim geçmişlerine sahiptirler ve GRE genel sınavı bu çeşitli nitelikleri karşılaştırmak için tek ortak ölçme yöntemidir.

GRE sonuçları, lisans derecesi notlarına, referans mektuplarına ve lisansüstü eğitim için gerekli diğer belgelere ek olarak lisansüstü program kabul süreçlerinde ve kurumlar tarafından kullanılır.

GRE sınavına nerede girilir?

GRE Genel Sınavı, yıl boyunca Birleşik Devletler, Kanada ve daha birçok ülkede bilgisayar –tabanlı sınav merkezlerinde gerçekleştirilir. Bilgisayar tabanlı sınavın mümkün olmadığı bölgelerde sınavı kağıt üzerinde gerçekleştiren sınav merkezleri de vardır. www.ets.org

Sınavın kabul gördüğü yerler nelerdir?

GRE Genel Sınavı, 3200’den fazla lisansüstü program ve işletme okulunun yanı sıra bu okulların bünyesindeki bölümler ve bilim salları tarafından da kabul edilir.

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
Work and Travel
01