Gidenler Ne Söyledi?

IMG_1210

Merhabalar,

Şu an Budapeşte International Business School’da master yapmaktayım.  Öncelikle şehirden biraz bahsedeyim. 3 aydır burada yaşıyorum ve Budapeşte bir öğrenci için inanılmaz bir yer, daha önce gelmemiştim ve gelirken tabi ki tereddütlerim vardı, heyecanlıydım, hala da o heyecanı kaybetmedim. Tarihiyle, mimarisiyle, gece hayatıyla, kısacası havası hariç her şeyi ile güzel bir şehir Budapeşte.

Buraya gelme sürecimde, öncelikle Vildan Hanım olmak üzere Armada Grandee fazlasıyla yardımcı oldu. Gerek etrafımdaki diğer öğrenciler, gerek bana burada yapılan yardımlar sayesinde buraya geldikten sonra ne kadar yardımcı olduklarını daha iyi anlayabildim.

Gelelim okula. International Business School öncelikle Oxford Brookes University ile birlikte çalışıyor. Gelirken ‘Budapeşte’de okunur mu?’ sorusuna hem çok maruz kaldım, master yapmaya gelince tabi endişeler daha da fazlaydı eğitim kalitesi açısından. Erasmus yapan öğrencilerin tecrübeleri genelde hocaların İngilizce seviyeleriyle doğru orantıda oluyor. Ancak burada geneli İngiliz hocalardan oluşan bir kadro var ve tamamen profesyonel ve iş hayatı ile orantılı bir eğitim veriyorlar. İstanbul’da üniversite okumuş biri olarak, tamamen farklı bir eğitim ortamı var ve tabi ki biraz zorluyor. Bu söylediklerim tabi ki master programı ile ilgili bilgiler ancak gördüğüm kadarıyla lisans eğitimi de oldukça profesyonel ve zorlayıcı.

3 aylık bilgilerle şimdilik bu kadar yazabiliyorum. Armada Grandee ve Vildan Hanım’a tekrar çok teşekkürler.

Görkem N. Aktürk

Budapeşte

Merhabalar ben Ozan, şu an İngiltere’de Birmingham üniversitesinde Master yapmaktayım Meb bursiyeri olarak. Bu bursu ilk kazandığımda özel bir şirkette çalışıyordum ve askerlik problemim vardı. Bu yüzden burstan vazgeçmiş gibiydim. Armada Grandee’den önce konuşmuş olduğum şirketlere durumumu açıklayınca doğrusu sadece nasihat alıyordum bu da benim işimi daha da zorlaştırıyordu.  Sonra bir gün Arkadaşımın Armadagrandee de çalıştığını öğrendim ve hemen irtibata geçtim kendisi beni Vildan hanıma yöneltti. İşimin yoğunluğu nedeniyle gidemesem de sadece telefondan konuşarak ne yapmam gerektiğini kendisinin bana bu süreçte sonuna kadar yardımcı  olacağını bildirdi ve aynen de öyle oldu. İşi bırakıp askere gitmiştim. Askerliğim süresince hem MEB ile yazışmaları ve görüşmeleri hem de İngilteredeki üniversiteler ile ilgili yazışmaları, görüşmeleri ve mevcut problemleri çözmeleri sağ olsun Vildan hanım hep tek başına yaptı. Demem o ki burada bulunmamdaki çok önemli bir pay Armada Grandee ve Vildan hanıma aittir. Yardımları olmasaydı belki bu bursdan vazgeçecektim ya da yarı yolda kalmıştım.

Armada Grandee’ye, çok sevdiğim arkadaşım Tuğbaya ve tabii ki Vildan hanıma çok ama çok teşekkür ederim. Armada Grandee ile çalışacak arkadaşlar gözünüz arkada kalmasın kesinlikle çok profesyonel bir kadro ve sizi kesinlikle yarı yolda bırakmayacak insanlar. İngilterede Lisans, Yüksek Lisans eğitimi düşünen arkadaşlara özellikle Armada Grandee ile çalışmalarını öneririm çünkü başvurmuş olduğumuz üniversitelerin hepsinden kabul aldık:)

Tekrardan çok teşekkürler Armada Grandee.

Ozan Yazıcı

Gerçekten hayal ettiğim bir şey vardı. İngiltere’de Master yapmak! Buna ulaşmak kolay bir süreç değildi tabi ki, gitmeden önce yapılacak çok şey vardı ama Armada Grandee’nin ve danışmanım Vildan Hanımın yardımlarıyla bu süreç çok daha kolay atlatıldı. Southampton’da öncelikle Pre-sessional kursuna katıldım. Master öncesi çok büyük destek oldu bana. Academik anlamda yazı yazmak kolay değildi ve bunun tüm inceliklerini öğrettiler. Dünyanın her yerinden çok farklı arkadaşlarım oldu. Şimdi İtalyan, Türk, Hintli ve Alman arkadaşlarımla aynı evi paylaşıyorum ve bu gerçekten de çok farklı bir deneyim benim için. Pre-sessional zamanı okul İngiltere’nin çeşitli yerlerine geziler düzenledi, kesinlikle çok eğlenceliydi Gerçekten yeni kültürlerle, yeni yerlerde yaşamak çok farklı bir tecrübe, yeni bir hayat gibi. . Bana bu imkanı ve hayali yakalamamda çok büyük desteği olan danışmanım Vildan’a ve Armada Grandee’ye tekrar teşekkürlerimi sunuyorum ve siz yurtdışında Master yapmayı düşünen arkadaşlara sesleniyorum, gerçekten hayal ediyorsanız, gerçekten istiyorsanız bunu yapın!! Unutmayın ki bu zor süreç Armada Grandee ile çok daha kolay olacaktır Şimdi derslerime çalışmam gerekiyor, HOŞÇAKALIN

Nazlı Çetin, Southampton UK

Merhabalar. Ben İstanbul Teknik Üniversitesinden Ayten. Geçen sene Mayıs ayında çok iyi bir üniversiteden bölümümle ilgili Harvard’dan kabul aldım ve kaçırmak istemiyordum. Fakat benimle muhatap olan bayanın bilgi eksikliğinden ve beni geç bilgilendirmesinden kaynaklı olarak staja gitmeden sadece 2 ay önce bir ajansla görüşmem gerektiğini öğrendim. Henüz pasaportum bile hazır değildi ve acilen DS-2019, Sevis gibi belgelere ve bir J-1 vizesine ihtiyacım vardı. Benimle aynı şartlar altında olan bir arkadaşım aracılığıyla Armada Grandee ile tanıştım ve umduğumdan çok daha kısa bir süre içinde gerekli belgelere ve vizeye sahip oldum. Bunun yanında konaklama, uçak bileti gibi diğer sorunlarıma da yardımcı oldular. Benim için son derece önemli olan bu fırsatın elimden kaçmaması için en az benim kadar uğraştılar ve bir ay içinde tüm sorunlarımı çözdüler. Yaptıkları her şey için başta Vildan Hanım olmak üzere tüm Armada Grandee çalışanlarına teşekkürler

Ayten Kübra Türkmen, Harvard USA

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
Work and Travel
01