Erfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

 

Kuruluş yılı: 1991

Türü: Devlet

Yeri: Erfurt

İnternet sitesi: http://www.fh-erfurt.de

 

 

Erfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, 1 Ekim 1991 tarihinde kurulmuştur. Üniversite, bilimsel eğitim ve pratik uygulamaların bir kombinasyonu ile karakterizedir.

Başlangıçta 6 bölümü olan bu üniversite, 20 yıl içerisinde gelişimine ara vermeden devam etmiş ve bugünkü konumuna gelerek iyi bir üne sahip olmuştur.

Bünyesinde 200 uluslararası olmak üzere, yaklaşık 4200 öğrenci barındıran bu üniversite;  öğrencilerine sunduğu Kütüphane, Bilgisayar Merkezi, Dil Merkezi, İleri Eğitim Merkezi, Koruma ve Restorasyon için İşbirliği Merkezi, Bilimsel Cihazların Yapımı için Workshop, Kalite Merkezi ve Merkez Kimya Laboratuvarı ile eğitimdeki kalitesini gün geçtikçe artırmaktadır.  Üniversiteye her yıl yaklaşık 1000 yeni öğrenci kayıt olmaktadır.

Üniversitenin bulunduğu Erfurt şehri, Thüringen Alman Federal eyaletinin başkenti ve aynı zamanda yaklaşık 200.000 sakini barındıran en büyük şehridir. Kentin ekonomisi, yönetim ve hizmet sektörüyle şekillenir.

Şehrin toplu ulaşım imkanları çok geniştir. Bir hava alanı ve 2 federal otoyolun yanı sıra, 1883 yılından bu yana şehirde tramvay kullanılmaktadır. Bugün şehirde; Erfurt’un pek çok bölgesinde, otobüs hatlarının da takviyesiyle 6 tramvay hattı mevcuttur.

Şehir aynı zamanda ünlü müzisyen Johann Sebastian Bach’ın ailesi ve ünlü sosyolog Max Weber’in doğum yeridir.

Erfurt’ta sayısız spor tesisleri bulunmaktadır. Şehir, buz sporları merkezidir. Özellikle de dünya sıralamasında lider konumda olan Gunda Niemann-Stirnemann, Franziska Schenk, Sabine Völker ve Daniela Anschütz-Thoms gibi buz patenciler bu şehirde yetişmişlerdir.  2001 yılında Gunda Niemann-Stirnemann Ice Arena tamamlanmıştır. Bu mükemmel tesis, Avrupa Şampiyonası’nın yanı sıra Alman Şampiyonası ve Dünya Kupası Şampiyonası’na ev sahipliği yapmıştır.

Üniversitenin en popüler bölümleri ise; Orman ve Çevre Mühendisliği, Bahçe Bilimleri İnşaat ve Enerji Teknolojileri, Peyzaj Mimarlığı, Şehir ve Bölge Planlama‘dır.

Popüler Bölümler

İşletme (3 yıl)

İnşaat Mühendisliği (3 yıl)

İnşaat ve Enerji Teknolojileri (3,5 yıl)

Mimarlık (3 yıl)

Peyzaj Mimarlığı (3 yıl)

Orman ve Çevre Mühendisliği (3,5 yıl)

Şehir ve Bölge Planlama (3 yıl)

Trafik ve Ulaşım Mühendisliği (3 yıl)

Uygulamalı Bilgisayar Bilimleri (3 yıl)

Çocuk Bakımı Eğitimi (3 yıl)

Bahçe Bilimleri (3,5 yıl)

Başlama Tarihi ve Ücretler

Erfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde eğitim, Eylül ayında başlar.

Almanya’da üniversite eğitimi ücretsizdir. Türkiye’de olduğu gibi yıllık harç ücreti alınmaktadır. Bu ücretler üniversiteden üniversirteye değişiklik göstermektedir. Genel olarak harç ücretleri yıllık 200-600 Euro arasında değişmektedir.

 

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...