Dunaujvaros Üniversitesi

 

Kuruluş yılı: 1951

Türü: Devlet

Yeri: Dunaujvaros

İnternet sitesi: http://portal.duf.hu/

 

Üniversite başkent Budapeşte’ye sadece 70 km mesafede Tuna Nehri’nin sağ yakasında Dunaujvaros şehrindedir. Dunaujvaros  100 000 nüfusu ile Macaristan’ın en genç ve gelişmekte olan şehrindir.

1951 yılında kurulan bu üniversite bölgenin yüksek öğretiminde öncü bir rol oynamaktadır. Yaklaşık 5000 öğrencisi bunan bu üniversitenin öğrenci sayısı yıldan yıla artış göstermektedir. Bölgenin yüksek eğitim merkezi olan bu okulda, öğrencilerin, 11 fakültenin 45 ayrı uzmanlık konusundan tam ve yarı zamanlı eğitim programlarını seçme imkanları bulunmaktadır.

Diğer yandan üniversite 40’tan fazla uluslararası yüksek eğitim kurumu ve araştırma enstitüsü ile bağlantılı halindedir. Mezuniyet sonrası alınan tüm diplomaların lisansüstü eğitime olanak sağlamaktadır.

Danaujvaros üniversitesinin amaçlarından biri de pratik eğitimin yanında kültürel misyonu yerine getiren, zihinsel, eğitim ve yenilik merkezi olarak bölgenin ihtiyaçlarını gidermek ve hizmet vermektir.

Okulda Almanca, Rusça ve birçok yabancı dili öğrenmek isteyen öğrenciler için yabancı dil bölümleri vardır. Bu sayede öğrenciler dil sertifikası sahibi de olabilmektedir.

Aynı zamanda Danaujvaros ülkenin spor kentidir. Ülkenin spor kenti olan Dunaujvaros’ta öğrenciler, amatör veya profesyonel olarak çeşitli sporları yapabilme olanağına sahiplerdir. (atletizm, yüzme, hentbol, basketbol, voleybol, su topu, kayak, buz hokeyi, bowling, sürat motorculuğu, karate, kung-fu, thai box, capoeira, güreş vb.)

Üniversite iyi derecede teknik bir altyapıya sahiptir.

İnternational Relations Departmana sahip olan üniversite, bu bölümle uluslar arası eğitim programlarını, öğrenci- öğretmen değişim programlarını düzenler, uluslar arası ilişkiler ve projeleri organize eder ve yabancı öğrencilerine üniversiteye entegrasyon ve sosyalleşme konusunda yardımcı  olur.

ISO 9001-2000 sertifikasını alan Macar yüksek öğretim kurumları arasında alan ilk üniversitedir. Bu da üniversiteyi AB kalitesine getiren bir özelliktir.

Popüler bölümleri:

İşletme, İşletme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği

 

Dunaujvaros Üniversitesi Bölümleri


DUNAUJVAROS

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...