Dresden Teknik Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1828

Türü: Devlet

Yeri: Dresden, Almanya

Internet sitesi: http://tu-dresden.de/en

 

 

Dresden Teknik Üniversitesi, Almanya’nın  Saksonya  eyaletinde bulunan en büyük üniversitedir. Yaklaşık 36.000 öğrencisi bulunan üniversite bünyesinde 507 profesör ve  5319 akademik personel bulunmaktadır.

Dresden Teknik Üniversitesi , doğa ve mühendislik bilimlerini insan ve sosyal bilimlerle hatta tıp bilimiyle birleştiren bir üniversitedir. Almanya’da eşsiz bir örnek olan bu geniş yelpazedeki disiplinler, üniversiteye aynı zamanda disiplinlerarası çalışma ve bilimlerle toplumu bütünleştirme yükümlülüğünü de getiriyor. Üniversitenin hedefi ; profesyonel ve kişisel sorumluluklar arasında bir denge kurmak ve bütün hizmet uygulamalarında fırsat eşitliğini garanti altına almaktır.

Dresden Teknik Üniversitesi, Doğu Almanya’nın Federal Hükümeti tarafından, 2006 yılında üst derecede üniversite araştırmasını teşvik etmesi sebebiyle, ’Mükemmeliğin İlk Adımının’ ilk halkasında başarılı olabilen tek üniversitesiydi.Üniversite, bunu bir mükemmellik dizgesiyle ve yüksek lisans okuluyla başarmıştır. Bu da TU Dresden’in üst derecede araştırmada ve alt derecedeki araştırmaları destekleme konusundaki liderlik rolünü ortaya koymaktadır.

Aralarında Dresden Teknik Üniversitesi’ninde bulunduğu 400 den fazla araştırma kurumu, lazer ile yönetilen iyon ışınları kullanarak kanser tedavisini geliştirmek ve malzeme araştırmaları için yeni radyasyon kaynakları oluşturmak üzere çalışmalara devam etmektedir.

En popüler bölümler; Tıp , Moleküler Biyoteknoloji, Mimarlık , İşlem Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri

Dresden Teknik Üniversitesi mezunlarına, Almanya’nın en büyük finans firmalarından biri olan Dresden firmasında staj ve iş imkanları sağlamaktadır.

Dresden Teknik Üniversitesi Bölümleri


 

 

 

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...