Clausthal Teknik Üniversitesi


Kuruluş yılı: 1775

Türü: Devlet

Yeri: Clausthal

Internet sitesi: http://www.uni-mainz.de/eng/

Harz dağlarındaki zengin demir madeni ve ekonomik getiri bölgede endustriyi geliştirmiş  ve yeni araştırmalar için 1775 yılında bir üniversite kurulmasına yol açmıştır. Madencilik akademisi olarak eğitim faliyetlerine başlayan üniversite günümüzde hala Avrupanın en iyi madencilik ,Petrol ve kimya üniversitelerinden birisi olarak gösterilmektedir.

Kuruluşundan bu yana teknik anlamda sayısız buluşa ve yeniliğe öncülük eden üniversite, hidrolik sistemlerin günümüzde kullanılmasında en büyük paya sahiptir. Ünlü bilim adamları Dünyaca ünlü bilim adamları  Gottfried Wilhelm Leibniz, Arnold Sommerfeld or Friedrich Wilhelm Heinrich von Trebra, üniversite bünyesinde eğitimlerini tamamlamıştır.

Uzun bir sure sadece madencilik ve matalurji alanlarında eğitim veren üniversite 1960 yıllarından itivaren çalışma ve eğitim kollarını genişletmiş Kimya, Fizik, Matemetik, madde bilimi, makine mühendisliği, işlem mühendisliği plastic mühendisliği, iş bilimleri, güç-sistem mühendisliği  ve daha bir çok bölümde eğitim faliyetlerine başlamıştır.

Clausthal Teknik Üniversitesi yeni enerji kaynakları bulma, kompleks fizik ve matematik, mühendislik bilimlerini ve teknojilerini geliştirme, petrol ve doğalgaz çalışmalarında Sayısız ödül ve patent sahibi bir üniversitedir.  Uzay bilimlerine de ilgili olan üniversite bir çok uydu firmasıyla ortak projeler düzenlemektedir.

Tüm fakülte ve departmanların temelinde yenlikçi düşünceyle birlikte hepsinin temelinde Rafine, Enerji, yeni kaynaklar , geri dönüşüm ve kullanımı, pazarlama olduğu için üniversitede Mühendislik dalları haklı bir şöhrete sahiptir.

90 profesör ve 400ün üzerinde eğitim görevlisi ve 500 teknisyen ile 45 fakültede 3000 öğrenciye eğitim vermektedir. Tüm giderlerin 3 te 1’i bilimsel araştırmalar için kullanılmaktadır. Özel sektöründe tercih ettiği başarılı üniversite bu yönden öğrencilerine iş hayatı konusunda henüz eğitimleri devam ederken dahi yeni kapılar açabilmektedir.

Tüm öğrencilerinin %20 sini uluslararası öğrencilerden alarak renkli, çoklu kültürlü bir atmosferde, dünyaca ünlü eğitimcileri ve eğitim sistemleriyle öğrencilerine eğitim vermeye devam etmektedirler.

Bünyesinde yabancı uyruklu öğrenciler için Uluslaraası öğrenci merkezi bulunduran ve öğrencilerin hemen hemen tüm bilgi ihtayçlarını giderebilecekleri bir platform oluşturan üniversite ayrıca sosyalleşme yönünde öğrencilerini üniversite içerisinde bulunan satranç, dans, gezi, fotoğrafcılık, bilimsel araştırma gruplarına yönlendirmektedirler. Ayrıca Harz bölgesi dağcılıktan kayağa, futboldan yüzmeye, bowlingden atletizme 60 farklı sporun yapılabildiği kapalı ve açık spor salonlarının buluduğu küçük fakat dolu dolu bir kenttir.

Clausthal Teknik Üniversitesi Bölümleri


 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...