Bremerhaven Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1975

Türü: Uygulamalı Bilimler

Yeri: Bremerhaven

Internet sitesi:  http://www.hs-bremerhaven.de

bremerhaveruygulamalogo

Bremerhaven Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, 1975 yılında kurulmuştur. Geestemünde Navigation College ve Municipal College ile çok eski yıllardan beri ortak çalışmalar yapmaktadır. Üniversite bugün, 24 farklı alanda eğitim seçenekleri sunmaktadır.

Geeste Nehrinin kenarında yer alan okul, şu anda 3,000 öğrenciye eğitim sunmaktadır. Bremerhaven Uygulamalı Bilimler Üniversitesinin tarihi binasının yanı sıra, nehre yakın kurulmuş yeni, modern ve karakteristik binası da bulunmaktadır. Yeni binası 2011 yılında açılmış ve 2500 m2’lik alanı kapsamaktadır. Binanın içinde dersliklerin yanı sıra, laboratuvarlar, çalışma odaları, etkinlik-toplantı odası ve kütüphane bulunmaktadır. Diğer binasında ise tarihi hava içerisinde, kampüs olanaklarından yararlanılabilir. Yeşil bahçesinde dinlenirken, kafeteryasından ekonomik fiyatlara yemek yenilebilir. Öğrenciler, kampüs ortamına sahip olan binada, ders aralarında öğretmenleri ile konuşabilir, sosyalleşebilirler.

bremerhaveruygulamaresim

 

Bremerhaven Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Ekonomi ve Denizcilik alanlarında önemli bir konuma sahiptir. Master alanlarında ise öne çıkan bölümler; Rüzgar enerjisi ve üretim sistemleri-güvenlik yönetimi alanlarıdır.

Bremerhaven Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde, İngilizce dışında, Fransızca ve İspanyolca gibi dünyada en çok kullanılan ticaret dilleri de öğretilmektedir. Her geçen gün gelişmekte olan üniversite, uluslararası üniversite ve enstitüleri ile çalışmalarını büyütmektedir.

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...