Bremen Üniversitesi

Kuruluş yılı:1971

Türü: Üniversite

Yeri: Bremen

Internet sitesi:  http://www.uni-bremen.de/

bremenunilogo

Bremen Üniversitesinde aktif olarak toplam 23.600 öğrenci bulunmaktadır. Bu durum üniversiteyi Almanya’nın 11 büyük üniversitesinden biri haline getirmiştir. Üniversite, bilim ve mühendislik alanlarının yanı sıra, beşeri ve sosyal bilimlerde de Kuzey Almanya’nın en ünlü bilim merkezlerinden bir tanesidir.

Bremen Üniversitesi, uluslararası üne sahip araştırmacılar tarafından yürütülmektedir. Son 40 yıldır, yeni fikirler ve akademik konularda çözümlere yönelik kamuoyuyla etkileşim içerisinde bulunmaktadır.

2012 yılında Bremen Üniversitesi “University of  Exellence” ödülünü almıştır. Bu ödül Almanya hükümeti tarafından ilk kez 2005 yılında verilmeye başlanmıştır. Kısa bir süre içerisinde üniversite bu ödüle layık görülmüştür.

Bremenuniresim

Bremen Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar disiplinler arasıdır. Başka bir deyişle, üniversitenin araştırmaları, yüksek profil alanları olarak bilinen altı araştırma koluna ayrılmaktadır. Bunlar;

  • Okyanus ve İklim Araştırması
  • Malzeme Bilimi
  • Bilgi-Bilişim-İletişim
  • Sosyal Bilimler
  • Sağlık Bilimleri
  • Lojistik

Bremen Üniversitesi bütçesinin neredeyse üçte birini, bilim adamları ve akademisyenleri için kullanmaktadır.

Bremen Üniversitesi, uluslararası öğrencilere sunduğu destekle gurur duymaktadır. Geçici ziyaretçiler, öğrenciler ve kadrolu çalışanları ile 120 farklı ülkeden 20 bini aşkın kişi bünyesinde barındırmaktadır.

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...