Brandenburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1992

Türü: Uygulamalı Bilimler

Yeri: Brandenburg

Internet sitesi:  http://www.fh-brandenburg.de

brandenburguygulaunibayrakbrandenburguygulamalogo2

Brandenburg Uygulamalı Bilimler üniversitesi an der Haveş şehrinde 1992’de kurulmuştur. Eski askeri kışla binasından modern eğitim binasına çevrilen üniversitede eğitim 3 alana yoğunlaşmıştır. Bu bölümler; Mühendislikler, İşletme ve Ekonomidir.

Üniversite’nin yaklaşık 3000 öğrencisi bulunmaktadır. Modern binası, laboratuvar ortamları ve yeşil kampüs alanları bulunmaktadır. Üniversite’nin bütün bölümleri, uluslararası alanda lisans ve yüksek lisans programlarında tanınmaktadır. Brandenburg Uygulamalı Bilimler üniversitesi, öğrencilerine bölgedeki endüstriyel alanlarda iş imkanları sunarken, bölümlerine yönelik ne tarz işlerde çalışacaklarına fikir oluşturmalarında yardımcı olur. Üniversitenin yaklaşık 50 tane partner olarak çalıştığı (Avrupa ve deniz aşırı) okullar bulunmaktadır.

brandenburguygulamaresim

Üniversite’nin ana binası, 1881 yılında kurulmuş tarihi bir bina olmakta ve şu an İşletme bölümüne ev sahipliği yapmaktadır. Almanya’nın en göz alıcı ve tarihi yapıya sahip üniversitelerinden birisidir.

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...