Brandenburg Teknik Üniversitesi-Cottbus

Kuruluş yılı: 1991

Türü: Devlet

Yeri: Cottbus

İnternet sitesi: http://www.tu-cottbus.de

1991 yılında kurulan The Brandenburg University of Technology (BTU Cottbus), Brandenburg eyaletinin tek teknik üniversitesidir.

Çin, Kamerun, Polonya, Bulgaristan, Hindistan, Ukrayna ve Gana başta olmak üzere, yaklaşık 92 ülkeden 986 uluslararası öğrencisiyle, 6,722’den fazla öğrencisi vardır. Üniversitede 119 profesör ve 571 personel vardır.

Fakülteleri:

Fakülte 1 – Fen Bilimleri, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Fakülte 2 – Mimarlık, İnşaat Mühendisliği ve Kentsel Planlama Fakülte 3 – Makine, Elektrik ve Endüstri Mühendisliği Fakülte 4 – Çevre Bilimleri ve Proses Mühendisliği

BTU, öğretim ve araştırma için ayrılmış, uluslararası alanda tanınmış küçük bir üniversitedir.  BTU öğrencilere mükemmel bir öğrenme ortamı ve olumlu bir öğretmen-öğrenci oranı sunar. Bu durum, üniversitenin gelecekteki başarı düşüş oranını azaltmada ve mezunlarının üstün kariyer beklentilerini de garanti altına almada yardımcı olmaktadır.

Doğu Avrupa’ya olan coğrafi yakınlığı, üniversiteyi kültürler ve halklar arasında bir geçit haline getirmektedir.

Üniversitenin yer aldığı Brandenburg eyaletinde bulunan Cottbus şehri, Aşağı Sorb azınlığın kültür merkezidir. Şehirdeki yerleşim 10. Yüzyılda oluşmuştur.

Üniversite, akademik araştırmalarını en yüksek düzeyde yürütür.“Gerçek yaşam labaratuarı” ortamında kanıtlanmış üstün başarısıyla, üniversite uluslar arası oryantasyonu güçlü bir bölgesel aksanla birleştirir.

BTU Cottbus; dünyanın güçlü üniversitelerinin yer aldığı, 47 ülkeden pek çok üniversite ile partnerdir.

Üniversitenin en popüler bölümleri ise; Çevre Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, İşletme, Mimarlık, Elektrik Mühendisliği, Bilgi ve Medya Teknolojisi ve Makine Mühendisliği’dir.

Popüler Bölümler

İşletme (3 yıl)

Bilgisayar Bilimleri (3 yıl)

Uygulamalı Bilgisayar Bilimleri (3 yıl)

Medikal Bilgisayar Bilimleri (3 yıl)

Makina Mühendisliği (3,5 yıl)

Mekatronik (3,5 yıl)

Bilgi Teknolojileri-Elektronik (3,5 yıl)

Mikro Sistem ve Optik Teknolojileri (3,5 yıl)

Başlama Tarihi ve Ücretler

Brandenburg Teknik Üniversitesi-Cottbus’da eğitim, Eylül ayında başlar.

Almanya’da üniversite eğitimi ücretsizdir. Türkiye’de olduğu gibi yıllık harç ücreti alınmaktadır. Bu ücretler üniversiteden üniversiteye değişiklik göstermektedir. Genel olarak harç ücretleri yıllık 200-600 Euro arasında değişmektedir. 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edin
Güncel Haberler
01
02
03
04
Work and Travel
01
Türkiye Maliyetiyle Yurtdışı Üniversite
Yurtdışında üniversite okumak sanılan aksine çok maliyetli değildir. Yurtdışında bir çok farklı ülkede her bütçey... Devamı...