Birmingham City University

 

Üniversitenin Kuruluş Yılı 1992’de University of Central England, 2007 yılında Birmingham City University olmuştur.

Bulunduğu Şehir: Birmingham

Şehrin Ülkedeki Lokasyonu: Birmingham şehri, Londra’dan sonra İngiltere’nin en kalabalık şehridir. Yaklaşık 965.000 nüfusu vardır. Şehir, gerek tarihi binaları, gerek gökdelenleri ve gerekse nüfusunun çeşitliliği ile İngiltere’nin en kozmopolit şehirlerinden biridir. Sanayi Devrimi’nin başlangıç yerleri arasında bulunan  Birmingham üretim yelpazesi en geniş şehirlerindendir. Üretim ‘de otomobilden çikolataya kadar aklınıza gelebilecek pek çok alana bu şehirde rastlamak mümkündür. Ayrıca üniversite sayısına paralel olarak öğrenci potansiyeli de yüksek bir şehirdir. Londra’ya trenle 1,5 saatte ulaşılan Birmingham büyük şehir yaşantısından uzak kalmak istemeyen ama Londra’dan daha ekonomik bir şehir arayanlar için ideal bir yerdir. Birmigham Havaalanı, şehir merkezine otobüsle yaklaşık 45 dakika mesafede bulunmkatadır.

Kampüs: Üniversitenin sekiz kampüsü vardır. Bunlar; City North, City Centre Campus at Millenium Point; City South Campus, Gosta Green; Birmingham ConservatoireSchool of Art – Margaret StreetSchool of Art – BournvilleSchool of Jewellery Üniversite kampüsleri ile şehir merkezlerinde otobüs servisleriyle ulaşım sağlanmaktadır.’dir.

Toplam Öğrenci Sayısı: Ortalama 25,000 öğrencisi vardır. Bunun yaklaşık 2000’i Uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.

Yüksek Lisans Kabul Şartları: Lisans Diploması, IELTS: 6.0, Toefl IBT: 87, Pearson: 51

Yüksek Lisans Bölümleri: Eğitim, Hukuk, Mühendislik, Eğitim, Sağlık, Medya, Art and Design, Müzik,Tiyatro, Sosyal Bilimler,işletme.

En İyi Olduğu Bölümler: Media Studies, Communication and Librarianship, Drama and Dance, General Engineering, Architecture, Art and Design, Education, Mechanical Engineering, ve Music

Ülkedeki Başarı Sıralaması:

Times:

http://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/

Guardian:

http://www.guardian.co.uk/education/table/2011/may/17/university-league-table-2012

Complete University Guide:

http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankings

Konaklama Seçenekleri: Üniversite master öğrencilerine kampüs içi konaklamayı garanti etmektedir.

 

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
Work and Travel
01