Avustralya Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

AVUSTRALYA ÖĞRENCİ VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER


  • En az 1 yıl geçerli pasaport (Eğer varsa eski pasaportlar): Pasaportunuzun ilk 4 ve son sayfalarının fotokopileri
  • 157A numaralı vize başvuru formu: Bu form Armada Grandee tarafından temin edilecek ve doldurulması sırasında eğitim danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.
  • 956 numaralı yetki formu: Bu form Armada Grandee tarafından doldurulacaktır.
  • Fotoğraf: Arka fonu beyaz 4 adet vesikalık fotoğrafVize başvuru ücreti: Başvuru ücreti. Vize 1039 Yeni Türk Lirası’ dır ve sadece TL olarak ödenir.
  • Okul kabul belgesi: Gideceğiniz eğitim kuruluşundan alınmış olan; program bedelini, nerede kalacağınızı, konaklamanızın bedelini, haftada kaç saat ders alacağınızı ve programınızın hangi tarihler arasında olacağını gösterir kabul belgesi ( ‘CRICOS Course Code’ göstermesi gerekir ) Bu belge Armada Grandee tarafından eklenecektir
  • Bazı detaylı sağlık koşullarını yerine getirmeleri istenecektir. Bununla ilgili detaylı bilgiyi danışmanınızdan öğrenebilirsiniz.
  • Panel Doktorları ve Radyologistler tarafından eksiksiz doldurulmuş Medical and Chest X-Ray Certificate Bununla ilgili detaylı bilgiyi danışmanınızdan öğrenebilirsiniz.
  • Hazırlanması gereken diğer zorunlu belgeler: Mezun veya mezuniyet durumunda iseniz diplomanız veya geçici mezuniyet belgeniz  ( fotokopileri ) Halen öğrenci iseniz, yeni alınmış öğrenci belgesi ve okulunuzdan izinli olduğunuzu veya okulunuzu dondurabileceğinizi belirten bir yazı ( asılları ) Mezun durumundaysanız, diplomanız (fotokopi) Not çizelgeniz( Transkript) ( aslı ) Daha önce yurtdışında veya Türkiye’de bir dil kursunda eğitim gördüyseniz ilgili sertifikalar (fotokopileri) Üniversitedeki hocalarınızdan veya eski/şimdiki işverenleriniz den alınmış referans mektupları Yurt dışında kalacağınız sürede geçiminizi sağlayabileceğinizi kanıtlamak için Ailenize veya size ait bankadan alınacak banka referans mektubu (hesabınızdaki son bakiyeyi belirten, banka tarafından imzalı kaşeli yazı), (asılları) Banka hesap cüzdanlarının fotokopisi (son birkaç günde açılmış veya son günlerde yüklü miktarda para yatırılmış hesap olmamalıdır, Hesap en az 3 ay öncesi açılmış ve para çekişi yapılmamış olmalıdır ) Varsa hazine bonosu, repo, tahvil hesap dökümleri Kredi kartları ekstreleri, Varsa arazi, daire, dükkan tapuları (fotokopileri), Varsa araç ruhsatları (fotokopileri) Aileniz bordrolu çalışan ise, son 3 aylık maaş bordrosu, ailenizin görevini ve çalıştığı süreyi belirten şirket yazısı (fotokopileri) Aileniz şirket sahibi ise, Ticaret ve sanayi Odasından alınmış faaliyet belgesi, zarar göstermeyen vergi levhası, imza sirküleri, Resmi Gazete örneği, Aileniz serbest çalışıyor ise, zarar göstermeyen vergi levhası, Eğitim giderlerinize sponsor firma yada şahıs var ise durumunuzu açıklayan yazı, sponsora ait banka hesap cüzdanı (En az 3 ay önceden açılmış olmalı.), Ticaret odası sicil kaydı, son vergi levhası. Yakın akrabalar sponsor olabilir ancak bir şirket sponsor oluyorsa şirketin uluslararası bir şirket olması gerekmektedir. Örneğin; şirketin farklı ülkelerde ofis veya temsilciliği belgelenmelidir. Evli iseniz evlilik cüzdanının fotokopisi, eşinizin kimlik fotokopisi, çocuklarınız varsa çocuklarınızın kimlik fotokopileri Öğrenci olmayan erkek adaylar için askerlik durumlarını gösterir belge (fotokopi) Çalışıyorsanız, işvereniniz den izinli olduğunuzu belirten bir yazı. ( aslı ) dönüşte aynı işyerinde çalışacaksanız referans mektubu, son 3 ayın maaş ve sigorta bilgileri, işe giriş bildirgesi. Nüfus cüzdan Fotokopisi Başvuru sahibine ait Vukuatlı Nüfus Kütük Kayıt Örneği Sabıka kaydı ( başvuruya dahil edilen 16 yaşından büyük herkes için ) Velileri olmaksızın yurt dışı eğitime çıkacak 16 yaş ve altı öğrenciler, velilerinin öğrenciye seyahat izni verdiğini açıklayan bir mektup sunmalıdırlar. Gidiş-Dönüş uçak bileti rezervasyonu Avustralya’da bulunan 1. dereceden akrabalarınız varsa, o ülkedeki yasal durumlarını gösteren pasaportlarının ve iş/eğitim durumlarını gösteren belgelerin fotokopisi CV ile başvuru yapılması tavsiye edilir.

Not: Bütün bu evrakların asıllarını fotokopileriyle birlikte ya da noter tasdikli kopyaları; yeminli tercüman tarafından İngilizce’ye tercüme edilmiş olarak kabul edilmektedir.

HAZIRLAMIŞ OLDUĞUNUZ TÜM VİZE BELGELERİ, VİZE GÖRÜSMENİZDEN EN AZ 3 GÜN ÖNCE DANIŞMANINIZ TARAFINDAN KONTROL EDiLMELiDiR.

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edin



Güncel Haberler
Work and Travel
01