Amerika’da Staj Türleri

 

Amerika’da 2 tür staj programı vardır:

1- Amerika’da Internship Programı: 

Bu program, üniversiteye devam etmekte olan, üniversite veya master son sınıfta olup staj başlama tarihi itibarıyla mezun olacak veya mezuniyetin üzerinden 1 sene geçmemiş tüm adaylara Amerika’da  maximum 12 aya kadar staj yapma imkanı sağlayan bir maaşlı veya maaşsız staj programıdır.

Amerika’da Internship Programı sayesinde kariyerinize yeni bir boyut kazandırabilirsiniz ve okuduğunuz bölüm üzerine yurtdışında bir iş deneyimine sahip olabilirsiniz. Amerikan kültürünü iş ortamında tanıyıp, yabancı dilinizi en üst seviyelere çıkarabilmek ve başka bir ülkede çalışma fırsatını bu program aracılığıyla değerlendirebilirsiniz. Amerika’da Internship Programı, yasal çerçeve sınırları içerisinde ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından desteklenip, US Department of State tarafından yönetilmektedir.

2- Amerika’da PCT Programı: 

PCT Programı (Profesional Career Training), üniversite mezuniyetinin veya master programının üzerinden 1 yıl geçmiş ve alanında minumum 2 yıl tecrübesi bulunan adaylara Amerika’da maximum 18 aya kadar staj yapma imkanı sağlayan bir maaşlı veya maaşsız staj programıdır. Aynı zamanda lise mezunu, 2 yıllık üniversite mezunu ya da mezun olduğu alandan farklı bir sektörde staj yapmak isteyen, staj yapmak istediği alanda en az 5 yıl profesyonel deneyimi ve referansları olan tüm adaylar Amerika’da PCT programına katılabilir.

 

Bize ulaşmak ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi takip edinGüncel Haberler
01
Work and Travel
01
Amerika’da Staj İçin Acele Ediniz…
    Armada Grandee Yurtdışı Eğitim danışmanlığı güvencesi ve garantisi ile CIEE Sposorluğu altında Ameri... Devamı...